Чому стільки галасу та гніву?

Однією рукою найвище політичне керівництво країни закликає міжнародних інвесторів вкладати гроші в Україну, місцевий бізнес чесно платити податки. Другою – самі нічого з цього не роблять, працюючи через офшорні схеми по всьому світу, тримаючи за дурнів власний народ та закордонних партнерів.

У той же час, уже другий день в Україні орда "мудрих" експертів переконує 45 млн українців, в тому, що офшорні компанії Президента це не те що добре, але як мінімум не погано. Мовляв а що тут такого, він же і бізнесмен до того ж. Друге, його власністю займається "сліпий траст".

Із всіх цих розмов, напрошується висновок, що сліпий траст це народ, під носом якого крадуть, в офшорах приховують, а на сліпоту списують. І це до того, що Президенту бізнесом займатись не можна.

Але давайте будемо чесні, організатори у першій хвилі витоку винуватців тільки попередили. Найцікавіше тільки попереду. Для прикладу, уже в понеділок пішла новина в британських ЗМІ, що є інформація про інші офшорні компанії, які пов’язані із Президентом та його бізнес-партнером І.Кононенком, які наче б то торгували із російським "Газпромом". На жаль цю інформацію, "диво захисники Президента" намагаються ігнорувати.

Але це вже не маленька офшорка на тисячу доларів для перепродажу компанії, це вже реальний бізнес. І з ким? Із агресором країни, яку Порошенко очолює.

Чим це загрожує Президенту?

Юридично – нічим. По-перше у Порошенка президентська недоторканність. Друге – усі новостворені антикорупційні органи, виписані так, що до “його корони” вони не мають права дотягнутися. Тому відповідальність більш за все буде політичною.

Президент почав втрачати в рейтингах, більш того, цей скандал віддалив його та зменшив шанси на омріяний другий президентський термін. Хоча слід бути об’єктивним, часу вдосталь, щоб усе виправити. По суті повних два роки.

У той же час, скандал послаблює позиції Президента у торгах із Яценюком щодо посади нового прем’єра. Адже буде сильним аргумент Яценюка, на те, що не можна посилювати очільником Кабміну "президента офшорника". І в чомусь він буде правий, хоча давайте не забувати що Яценюк себе остаточно дискредитував.

Чому затихли політичні лідери?

Практично всі лідери фракцій, за деяким виключенням, Прем’єр-міністр та всі популярні політики набрали води до рота та мовчать. Проблема в тому, що всі, хто був чи є міністром, хто хоч двічі був депутатом – власник офшору.

Дискурс українського політикуму звужено до пустих крайнощів: піде Яценюк чи ні? Гройсман чи Яресько? Офшорний конфлікт. Все це медійні теми, які розігрують медіа на замовлення перших політиків країни, тільки щоб замовчувати реальну відсутність реформ та тотальну корупцію.

Інша сторона скандалу

Які країни зачепив офшорний скандал: карта

На жаль, але ведмежу послугу Президента Україні, кремлівські ЗМІ використовують по максимуму, як в Росії, так і в Європі, у тому числі у Голландії, де має пройти референдум.

Практично усі російські ЗМІ, за виключенням кількох ліберальних медіа, показували не картинку того, як друзі президента Путіна ховають відкати, взятки та вкрадені мільярди. Усі вони показували тільки скандал із нашим Президентом, ще раз доводячи, кремлівську позицію, про нашу неспроможність управляти своєю країною.

Але на цьому російська пропаганда не зупинилася і в Голландії уже другий день, розпускаються меседжі у ЗМІ про корумпованість української верхівки та про те, що така країна не потрібна у європейській сім’ї.

Вихід із ситуації

Вихід із скандалу простий – призначити незалежного прокурора, який справедливо пересаджає у тюрми ТОП-20 корупціонерів у незалежності від прізвищ та посад та накидає ще список на 100 відомих прізвищ.

Така позитивна новина облетить весь світ, і ми зможемо відбілити свою державну репутацію.

В іншому випадку, нас чекає велике десятиліття на окраїні цивілізації, розчарування західними партнерами та страждання населення через злочини влади.

Читайте також: Наслідки офшорів Порошенка: чим закінчиться ідея імпічменту