Російські слідчі вже заявили, що нібито знайшли докази її вини у вбивстві російських журналістів. Сама ж полонена категорично спростувала звинувачення у першому після ув’язення інтерв’ю російському телеканалу.

Жодна з офіційних установ в Україні — приміром, МЗС чи офіс омбудсмана новини з Росії про Надію не коментувала. Відтак, у рідному Києві моральну підтримку полонянці висловив нечисленний пікет громадських активістів під російським посольством.

Окрім відсутності доказів у причетності української льотчиці до вбивства російських журналістів, її адвокати наполягають на незаконності утримання її під вартою. Втім, навряд чи у такій гучній справі, до якої прикута увага світових ЗМІ, російські тюремники вдаватимуться до жорстокого поводження.

Надія Савченко сьогодні побажала російському суду бути по-справжньому справедливим і повернути її в Україну. Втім, для того, щоб у її справі спрацювали міжнародні норми, потрібно, аби Київ запровадив воєнний стан, - кажуть експерти.

Тим часом, рішення російського суду про арешт Надії Савченко оскаржать у Європейському суді з прав людини. За словами її адвокатів, найближчим часом українську льотчицю можуть перевести з СІЗО у Воронежі до Московського слідчого ізолятора у Лефортово.