42% чоловіків та 9% жінок палять – це про Україну. І за минулий рік люди шкідливу звичку не кидали, дослідили науковці в Оксфордському університеті. Але є і втішна інформація – якщо взяти статистику за останнє десятиліття – зараз курять таки менше.
Для прикладу, 10 років тому поширеність щоденного куріння 37%, а зараз лише 24%
Згідно з даними дослідження, середньостатистичний чоловік-курець за день випалює 17 цигарок, а жінка – 12. Як наслідок, щороку від пагубної звички помирає 63 тисячі українців – це як невелике місто, наприклад Бориспіль, Коломия чи Красноармійськ.
При цьому найбільше через тютюновий дим страждають пасивні курці, адже вони на таке отруєння згоди не дають.
Кілька років тому в Україні була хвиля відмов від куріння через збільшення цін на тютюнові вироби. Але і зараз в Україні вартість цигарок одна з найменших в Європі – приблизно утричі менша. Курців ціни не зупиняють.
Ще одна причина того, що курців й досі багато – картинки на цигарках. Виробники знайшли дірки у законодавстві і не друкують переконливі та страшні зображення наслідків куріння. А ще лобі виробників цигарок набагато потужніше за антитютюнове. Ця ситуація зміниться, якщо депутати ухвалять ще один закон. Це може статись за кілька місяців.
Курці знають про наслідки шкідливою звички і без картинок на пачках цигарок, проте кидати курити не збираються.
До слова, за 2015 рік українці скурили 65 мільярдів цигарок. Ця цифра суттєво зменшилася за 7 років: у 2008-му наші громадяни скурили 120 мільярдів цигарок.