Це…
…солодка спокуса…
…райська насолода…
…звабливий сон про шоколад, крем чи нугу.
Вони створюють комфорт та п’янять; це - і витончена елегантність, і насолода для гурманів, вони реалізують всі наші примхи:
Шоколадні цукерки…
Історія цих фантастичних солодких витворів мистецтва почалася ще століття тому: аптекареві Жану Нойхаусу з Брюсселя захотілося скуштувати чогось нового. Невеличкі шоколадні кульки він наповнив смачною начинкою. Шоколатьє Нойхаус і сьогодні постачає ці вишукані ласощі до королівського двору.
Сьогодні Бельгія відома усьому світові своїми довершеними шоколадними цукерками. Шоколатьє Крістофф Дерікере є одним з тих, хто створює смачні сенсації. Майстер наглядає за своїми ласощами сам. Чи правда ж, що найкращі шоколадні цукерки виготовляють у Бельгії?
“Бельгійські шоколадні цукерки є такими особливими тому, що це - чистий продукт. Смаки постійно змінюються, кожен має змогу поласувати чимось новим, отже бельгійські шоколатьє постійно намагаються бути кращими за своїх колег. Ось чому вони завжди вдосконалюють свої вироби”, - каже шоколатьє Крістофф Дерікере.
Увесь світ закоханий в шоколад! Маркус Дрешманн на кухні показує шокоголікам, як приготувати маленький шедевр за доволі нехитрим рецептом. Цікаво, що раніше цей шоколатьє працював у банку, та втратив голову через ці маленькі смаколики.
“Це - абсолютне блаженство. Шоколадні цукерки - просто вершина насолоди, якщо вони добре приготовані і містять правильні інгредієнти”, - каже шоколатьє Маркус Дрешманн.
Належне виробництво з правильними складовими: це саме те, чого прагнуть навчитися брат із сестрою - Нільс та Свеа. Вони проходять майстер-клас з виготовлення шоколаду у школі гурманів Маркуса Дрешманна. Жоден із них досі не готував шоколад самостійно.
Під наглядом шоколадного майстра вони беруть цукор, воду та шар якісного шоколаду, щоб приготувати хрусткий солодкий продукт. Бракує ще одного складника - його дістають просто з печі.
“Це - крохмаль. Ці лотки наповнені пшеничним та кукурудзяним крохмалем. Вони повинні залишатися в печі цілу ніч при 80-90 градусах, щоб добре висохнути”, - каже шоколатьє Маркус Дрешманн.
Учні курсу “шоколадознавство” все ще навіть уявити не можуть, як же вони готуватимуть з усього цього шоколад.
“Зараз ми повинні надати цукеркам форми. Ви можете використати будь-яку: прямокутну, овальну, круглу, а у нашому випадку ми маємо готові форми. обережно кладете, натискаєте, а коли забиратимете, переконайтесь, що краї не зруйнувались. На цьому поки все”, - каже шоколатьє Маркус Дрешманн.
Свеа та Нільс дуже обережно формують свої цукерки. Для начинки варять цукор та воду. Найважливіша тут річ - температура.
“Коли ми досягнемо належної температури, ми повинні визначити консистенцію цукру. Для цього у нас є цукровий тестер”, - каже шоколатьє Маркус Дрешманн.
Прилад вимірює співвідношення води та цукру.
“Має бути точно 37. Якщо рівень буде нижчим, ми не отримаємо глазурі, якщо ж буде надто високим, цукор повністю кристалізується”, - каже шоколатьє Маркус Дрешманн.
До цукрового розчину додають спиртне і це все виливають у раніше зроблені форми. Пшеничний крохмаль у поєднанні з цукром забезпечує хрустку глазур.
Тонкий шар крохмалю покриває цукерки. Тепер їх потрібно на кілька годин залишити. Опісля Свеа та Нільс ідуть подивитися на свої творіння: вони отримали глазур, як вафля завтовшки. Їх вже можна обережно забрати з борошняної суміші.
Все ще бракує останнього штриха: рідкого шоколаду. Шоколадні ласощі обережно опускають у солодку рідину. Невід’ємна складова - особлива прикраса, яка надасть цукерці її неповторності.
І врешті - час для дегустації. Звісно, вони ще не майстри шоколадних справ, але тим не менше чудово попрацювали над цим смачним шедевром.
“Я пишаюсь своїм творінням - воно дуже смачне”, - каже учасниця майстер-класу Свеа Юргенс.
Остання дегустація - для майстра: якщо він задоволений, тоді цих шоколатьє-дебютантів чекають складніші завдання.