Олаф Шольц та Еммануель Макрон запевнили, що мають спільну позицію щодо агресії Росії. Політики сподіваються на деескалацію, але готові й покарати Кремль, якщо він наважиться на новий напад.
Також цікаво Сюрпризів не буде, – США показали Україні попередній варіант відповіді Росії на її ультиматум
Захід продовжує повторювати тезу про те, що Росія заплатить за нову агресію проти України
Франція та Німеччина закликали Росію до "однозначних кроків" у бік деескалації ситуації на російсько-українському кордоні. Під час спільного брифінгу 25 січня після особистої зустрічі у Берліні Олаф Шольц, німецький канцлер, та Еммануель Макрон, французький президент, наголосили на цьому, та ще на такому:
- Нова російська військова агресія проти України матиме "суворі наслідки".
- Якщо Росія не піде шляхом деескалації, то заплатить "дуже високу ціну".
Ми очікуємо від Росії однозначних кроків, які сприятимуть деескалації, і ми усі єдині в тому, що військова агресія викличе суворі наслідки,
– сказав Шольц.
І наголосив, що в ЄС та НАТО мають спільну позицію: "Військова агресія, яка ставить під сумнів територіальну цілісність України, матиме наслідки й дуже високу ціну". Це ж підтвердив і президент Франції: "Європейці та їх союзники займають єдину та скоординовану позицію".
З огляду на поточну ситуацію – ми усі маємо бути дуже пильними. Ми стежимо за ситуацією та її розвитком і готуємо належну відповідь,
– додав Макрон.
Також обидва лідери закликали Росію до деескалації та діалогу у всіх можливих форматах. Серед інших питань, які обговорювали під час зустрічі Шольц та Макрон, були: економіка, клімат і керівництво Німеччини у G7.
Зауважте: Німеччина та Франція послідовно не допомагають Україні зброєю
Що відбувається зараз, у 2022:
- На тлі зростання російської загрози Німеччина принципово не допомагає Україні зброєю, а Франція взагалі з цього приводу свою позицію не озвучувала.
- Хоча Макрон перед президентськими виборами активізувався: зокрема, зараз він заявив, що хоче провести переговори з Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним.
І точнісінько така ж ситуація була й у 2014:
- "Поставки зброї в Україну були б марні та сприяли б лише розширенню конфлікту", – заявляв тодішній президент Франції Франсуа Олланд.
- А канцлерка Німеччини Ангела Меркель казала, що проти поставок озброєнь Україні, бо "це створить враження про можливість військового розвязання конфлікту".
Актуальне відео, яке може вас зацікавити: "Україну не чекають в НАТО"