Шольц не вірить, що Путін готовий до поступок в Україні

Але це не стосується канцлера Німеччини Олафа Шольца. Він розвіяв надії на те, що очільник Кремля може поступитись у війні. Про це він сказав у суботу в Потсдамі під час діалогу з громадянами у своєму виборчому окрузі.

Читайте також Пустопорожнє брязкання: заява Шольца про ядерну зброю Росії підтвердила висновки ISW

Кожного разу, коли я розмовляю з Путіним, він говорить дуже чітко, мова йде саме про завоювання чогось. Він просто хоче силою захопити частину української території,
– заявив Шольц.

За його словами, це відбувається, попри великі втрати з боку Росії. Він додав, що точної кількості загиблих російських військовослужбовців немає, але це може бути й 100 тисяч.

Шольц також сказав, що російське керівництво і раніше демонструвало брутальний підхід, наприклад, у Сирії чи Чечні, де "стерло з лиця землі цілу країну".

Очільник німецького уряд наголосив, що з боку Путіна немає жодної стриманості. Проте, всупереч всім розбіжностям, з ним доводиться говорити знову і знову, щоб перевірити, чи є зміни щодо України.

Шольц провів розмову з Путіним: що відомо

  • Нещодавно німецький канцлер провів чергову розмову з російським диктатором Владіміром Путіним. Розмова була присвячена війні Росії проти України.
  • Шольц засудив російські авіаудари по цивільній інфраструктурі в Україні та наголосив на рішучості Німеччини підтримувати Україну в забезпеченні її обороноздатності від російської агресії.
  • Канцлер закликав Путіна якомога швидше досягти дипломатичного рішення, включно з виведенням російських військ.
  • У відповідь Путін цинічно виправдовував удари по енергосистемі України. Кремлівський диктатор закликав Шольца переглянути підходи Німеччини в контексті українських подій.
  • Радник Офісу Президента Михайло Подоляк відреагував на розмову Шольца та Путіна. Він заявив, що кремлівський диктатор не може бути суб'єктом діалогу зі світом, адже в нього немає власної політичної перспективи у самій Росії. На думку Подоляка, єдиний шанс зберегтися для країни-агресорки – провести перезавантаження еліт, аби списати "чужі помилки".