Після рішення про комендантську годину вулиці Белграда заполонили протестувальники. Про це повідомляє "Балканський оглядач".

До теми Досвяткувався: після параду в Москві в міністра оборони Сербії виявили COVID-19

Що відомо про спробу захоплення парламенту

Ввечері 7 липня на вулиці сербської столиці вийшли тисячі людей. Мітингувальники вимагали відставки президента.

Демонстранти кидали в поліцію каміння та фаєри, а також спробували штурмувати парламент. Для розгону людей сербські силовики застосували сльозогінний газ. Протестувальники спалили кілька автомобілів поліції.

Протести не стихли й 8 липня. Під проводом опозиції демонстранти спробували вдруге штурмувати будівлю парламенту.

Для розуміння, введення коменданстької години – це лише привід для нової хвилі протестів. Насправді ж вони тривають у Сербії вже півтора року й мають здебільшого політичний характер. Усе через неоднозначне ставлення частини суспільства і влади до Республіки Косово.


Спроба штурму парламенту Сербії / Фото N1

Дивіться відео спроби штурму сербського парламенту:

До чого тут Косово

Республіка Косово – це частково визнана у світі держава, що сформувалася на території, що колись входила до складу Сербії. Населяють цю територію переважно косовари – косівські албанці.

Тут проблема закладена глибоко в історії. Косово й Сербія колись входили до складу Югославії – великої соціалістичної країни, як от Радянський Союз. Згодом обидві розвалилися на багато окремих держав.

Нині більшість демократичних країн визнали незалежність Косова, але країни проросійського табору не визнають. До слова, не визнала незалежність навіть Україна.

Сербська опозиція звинувачує президента Александара Вучича в спробах поступок Косово. Наприклад, цих вихідних має відбутися зустріч лідерів Сербії і Косова в Брюсселі. Сербська опозиція ж є ще більш проросійською, ніж влада.

Яка ситуація в Сербії з коронавірусом

  • Епідемситуація в Сербії почала погіршуватися після проведення парламентських виборів, на яких перемогла пропрезидентська партія Вучича. У вівторок, 7 липня, у країні зафіксували рекордну кількість смертей від COVID-19 – 13 людей.
  • Понад 80% хворих на коронавірус у Сербії зафіксовано у Белграді.
  • Нещодавно коронавірус діагностували у міністра оборони та спікера парламенту Сербії.