Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, послаблення російського штурму Бахмута пов'язане з 2 факторами.

Дивіться також Після поранення не говорить, але маму впізнав: рідні по фото знайшли зниклого під Бахмутом бійця

ПВК "Вагнера" не може компенсувати втрати

Військовий оглядач нагадав, що протягом тривалого часу основною силою, яка йшла на штурм Бахмута, були найманці ПВК "Вагнера". Однак зараз це військове формування втрачає кількісну перевагу.

Вагнерівців вже не можуть так масштабно використовувати, як живу силу. У них немає системи компенсації втрат, яка б працювала повноцінно,
– зазначив Коваленко.

Компенсація втрат у ПВК "Вагнера" відбувається не на тому рівні, як у той час, коли Євгєній Пригожин мав можливість вербувати ув'язнених у російських тюрмах.

"А регулярні російські війська, насамперед десантники не готові йти на штурм у першій лінії й відправляють попереду себе саме вагнерівців. А їх вже недостатньо для того, аби здійснювати хвилі "м'ясних" штурмів", – пояснив Коваленко.

До теми – Нові втрати ворога на 22 березня: дивіться відео

Росіяни розосередили ресурс

По-друге, за словами військового оглядача, російські війська поступово розтягуються по лінії фронту на Сході України.

Росіяни намагаються просуватися до Сіверська та до панівних висот на північно-західному напрямку. При цьому вони розтягують свої фланги та розосереджують ресурс. Їм не вистачає цього ресурсу, щоб повноцінно забезпечити кожний напрямок, зокрема, і штурмові дії у Бахмуті,
– зазначив Коваленко.

Відтак, як зазначив військовий оглядач, тиск російських сил на Бахмут поступово слабшає. Окупанти менш інтенсивно атакують місто, аніж робили це у січні – лютому 2023 року.

Ситуація біля Бахмута: коротко

  • За даними розвідки Великої Британії, українські військові упродовж останніх днів ведуть локальний контрнаступ на захід від Бахмута. Це мало б зменшити тиск на трасу Н-32, яка перебуває під загрозою.
  • Що стосується самого Бахмута, то бої навколо центру міста не вщухають. У розвідці Британії зауважили, що українська оборона "залишається під загрозою оточення з півночі та півдня".
  • Військовий експерт Олег Жданов зазначив, що росіяни втрачають запал, яким були наділені ще на початку битви за місто. За його словами, окупанти готові кидати на поле бою ще більше особового складу для завершення операції, проте їм не буде чим воювати із ЗСУ.