Про це 24 Каналу розповів політолог Дмитро Орєшкін. За його словами, Путін вимушений рахуватись з Пригожиним, точно так само, як і з Шойгу – відмова від когось з них означатиме визнання поразки.
Дивіться також Замаскована капітуляція, – майор запасу про справжню причину відступу вагнерівців із Бахмута
В Росії цінують військових злочинців
На думку Орєшкіна, заява Пригожина про вихід з Бахмута – типовий для нього театральний хід. Водночас цей хід, з точки зору Пригожина, є правильним: тепер він може транслювати російському суспільству, що виконав завдання.
"Він йде з виглядом переможця, підставляючи російське міноборони, яке має виставити підрозділи на заміну вагнерівців. Думаю, що він увійшов в 10-ку найпопулярніших політиків в Росії. Такий порядок денний сформував президент Росії Володимир Путін – чим людина відмороженіша, цинічніша, тим більше влади та поваги вона має у російському суспільстві", – зазначив політолог.
Дмитро Орєшкін про заяви Пригожина про Бахмут: дивитись відео
Росіянам буде важко захистити свої "здобутки"
Орєшкін звернув увагу, як наближені до Пригожина ЗМІ почали порівнювати битву за Бахмут з битвою за Берлін, забувши, що битва за Берлін була кінцем війни, а Бахмут, в кращому випадку – серединою.
"Взяти місто одна справа, але як тепер його утримати. Як тримати оборону на розвалинах, де важко організувати постачання, спорудити позиції тощо. Ситуація схожа з островом Зміїним. Україна наступає з флангів, потрібно оборонятись, проводити ротацію, а в цих умовах зробити це важко", – додав він.
Путін намагається зменшити популярність Пригожина
Для підтримки власного іміджу "завойовника" й "захисника" Путіну потрібно демонструвати якісь перемоги. Водночас в пропагандистських сюжетах про Бахмут уникають згадки саме Пригожина, там обмежуються загальними назвами – російські військові, вагнерівці, десантники, добровольці.
"Пригожина не можливо так просто "прибрати", як, наприклад, воєнкорів: він має силові ресурси, щоб себе захистити. Він вже цілком самостійний князь, який не буде підкорятись наказам. В крайньому разі він поїде в Африку", – наголосив політолог.
Попри те, що Путін намагається зменшити популярність Пригожина, він все-таки знаходить свою аудиторію, особливо серед тих, хто вважає Путіна занадто м’яким і критикує хід війни. У такому сенсі, Пригожин стає не лише медійною, а й політичною силою. Тому, у Путіна дилема – Пригожин занадто сильно нарощує вплив і може загрожувати йому, а з іншого боку – Пригожин єдиний, хто дає бодай якийсь "результат" в російській армії.
Що відомо про вихід вагнерівців з Бахмута
- 25 травня Пригожин заявив про наміри вивести вагнерівців з Бахмута. Він хоче покинути місто до кінця травня, намагаючись уникнути контрнаступу українських військ.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр підтвердила, що вагнерівці дійсно намагаються покинути свої позиції.
- Західні аналітики припускають, що у Москві могли навіть спеціально затримувати певні військові операції вагнерівців на Бахмутському напрямку, адже вони були невигідні Путіну.