Однак блекаут до міста може дістатися швидше, ніж на підконтрольну Україні територію. Детальніше про ситуацію в Маріуполі розповів 24 Каналу радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Дивіться також Окупанти засвітилися під час створення складу біля Маріуполя: огляд фронту від Світана

Прогнози були інакшими

За словами Андрющенка, більш-менш стабільне тепло росіяни дали у понад 40% багатоповерхівок. Натомість зовсім не опалюються близько 30% будинків, переважно – це розбиті оселі, у яких досі залишаються жити люди. Імовірно, містяни спробують зігріватися електричними обігрівачами.

Приблизно 60 – 65% будуть з централізованим опаленням, а решта не систематично його отримуватимуть. Скоріше, обігріватимуться електрообігрівачами. Утім, ми не знаємо, яка ситуація там з електрикою. Цілком можливо, що блекаут прийде в Маріуполь раніше за Україну винятково через те, що росіяни не змогли нормально налагодити систему опалення,
– наголосив радник міського голови Маріуполя.

Крім того, окупанти зухвало продовжують брехати про будівництво нових котелень, хоча кількість залишається такою, як і була торік. Росіяни змогли лише їх полагодити, що того року було величезною катастрофою. Зараз же головна проблема – комунікації теплотрас, які проходять під і над землею, вони досі побиті, не замінені й не паралізовані.

"Ми дуже здивовані, наші прогнози були інакшими. Ми думали, що щонайменше 80% будуть отримувати тепло. Росіяни навіть не здатні були зробити таку, не скажу, що дрібницю, але це точно не найбільші виплати в Маріуполі, які треба було владнати", – пояснив Петро Андрющенко.

Андрющенко розповів про найголовніші проблеми маріупольців: дивитися відео

У Маріуполь повернувся Радянський Союз

За інформацією Петра Андрющенка, нове асфальтне покриття окупанти поклали у Маріуполі, але воно не витримує й провалюється у районі каналізаційних люків. Росіяни роблять все швидко та з поганих матеріалів, як результат – якість бажає кращого.

Радянщина повернулася в Маріуполь. Я дуже добре пам'ятаю, які ремонти робили радянські служби у нашому місті та якими були будівництва. Ті райони, які вони вже частково знесли, наприклад, Кіровський район, була така ж історія. Тобто, там нічого не змінилося за період радянсько-російської імперії, як воно є, так і буде,
– підкреслив радник мера Маріуполя.

Загарбники після окупації вклали у Маріуполь чимало ресурсів, завезли компанії та будівельників. Місто мало б "засяяти", натомість дахи будинків протікають під час дощу. Окупанти просто будують багатоповерхівки з привабливим фасадом, а всередині квартири навіть гірше, ніж житло економкласу. Ба навіть, ворог зводить будинки не для маріупольців, а під іпотеку.

Актуальна ситуація в Донецькій області

  • На Бахмутському напрямку Сили оборони України відбили 11 атак окупантів в районах Васюківки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Наші захисники продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдаючи ворогу втрат у живій силі та техніці.
  • На Авдіївському напрямку противник не полишає спроб оточити Авдіївку. Безрезультатними були наступальні дії росіян біля Кераміка, східніше Новобахмутівки, Степового, Авдіївки та південніше Тоненького Донецької області. Тут Сили оборони відбили 23 атаки.
  • Збільшилася кількість ворожих обстрілів у районах Андріївки, Кліщіївки та Курдюмівки. За словами начальника штабу артилерії 4-ї бригади Рубіж Дениса Нагорного, це пов'язано з тим, що росіяни отримали корейські боєприпаси.