Міністр наголосив, що хочуть запровадити у ЗСУ гнучку, але уніфіковану систему меню. Він пригадав, що у 2016 році ввели Каталог продуктів, який покінчив з радянською практикою харчування. Однак Резніков визнав, це створило певні корупційні ризики.

До теми Скандал з розкраданням у Міноборони: як відреагували у Зеленського та Раді

Лазівки для зловживань закриють

Попри те, що система працює добре, вона допускає лазівки для змов і зловживань. Резніков хоче їх закрити. За його словами, в основі харчування будуть одиниці виміру та калорії, а не гроші та калорії. Такий підхід поширений в НАТО.

Для впровадження реформи знадобиться від 4 до 5 місяців. Однак виклики можуть стосуватись того, що існують різні вимоги до харчування видів, родів та сил ЗСУ

Є ВМСУ, десантники, авіація зі своїми особливостями. Є відмінності між харчуванням у польових умовах на фронті та у пункті постійної дислокації. Весь цей масив необхідно опрацювати,
– розповів Резніков.

За його словами, ще восени почали готувати ґрунт для цих змін, але зараз діють акуратно, оскільки постачання продовольства має бути безперервним. Після реформування армія матиме веганське, халяльне, кошерне та пісне меню.

Частина оборонних закупівель має бути відкритою

Резніков, реагуючи на скандал, підтримав ініціативу нардепів зробити частину оборонних закупівель відкритими, якщо це не зашкодить безпеці постачальників та збереже чутливу інформацію про ЗСУ.

Міністр запевнив, що не має претензій до журналістів, які публікують викривальні матеріали про закупівлі в армії. Однак додав, не можна, аби у публічному просторі вільно поширювалися документи оборонного відомства.

Однак це питання насамперед до посадовців Міноборони та ЗСУ. Резніков звернувся до СБУ не через діяльність журналістів, а через ймовірний витік паперів, що не несуть загрозу обороні.

Що цьому передувало

  • Журналісти оприлюднили розслідування, у якому мовилось, що Міноборони закупляє продукти для військових за у рази завищеними цінами. Опублікували текст відповідної угоди. Через скандал керівництво відомства вже викликали у Раду.
  • У Міноборони назвали статтю маніпулятивною, але 24 січня уряд звільнив заступника міністра із тилового забезпечення В'ячеслава Шаповалова, а згодом повідомили про звільнення директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького.
  • В Офісі Президента відреагували на скандал. Радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що у кожній війні є мародери. Потрібно провести розслідування. Якщо завищення цін справді було, то винні мають бути покарані.