Про це очільник відомства Дмитро Кулеба розповів в ефірі програми "Свобода слова", передає 24 канал.

Раніше Україна може втратити безвізовий режим з ЄС: чим загрожують атаки на корупційні органи

По-перше, я не бачу ніяких ознак того, що Україна може повернутися в "триєдине братство" чи "сестринство". Це як раз спільне зусилля для всіх нас, щоб Україна продовжувала рух в ЄС, в НАТО. Це абсолютно категорично… По-друге, я хочу дуже чітко заявити, що немає ніяких загроз безвізу з ЄС,
– заявив міністр.

Кулеба наголосив, що європейські партнери не повідомляли йому, що бачать можливість "руйнування антикорупційних структур в Україні".

"Я в силу роботи багато спілкуюся з нашими партнерами, і я не чую якихось предметних претензій щодо того, що ми зруйнували цю саму антикорупційну інфраструктуру… Безумовно, ми говоримо з нашими партнерами, розмовляємо щодо усіх питань, і не тільки щодо боротьби з корупцією, а й по реформах у цілому, але якогось жовтого, не кажучи вже про червоне світло, яке нам виставляють, годі й казати. Є нормальний діалог", – пояснив він.

Що передувало такій заяві Кулеби:

  • Посли країн G7 на початку вересня опублікували заяву, в якій нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів в Україні, зокрема, САП.
  • Також ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної Ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.
  • Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги ЄС.
  • Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом тимчасового зупинення безвізу з боку Євросоюзу.