Військовий експерт Роман Світан пояснив, чим обґрунтована така висока ціна на цей апарат. Зокрема, тут грає роль сукупність багатьох чинників – політика, бюрократичні дозволи та найсучасніші розробки й технології, за які держави готові платити такі гроші. Про це він розповів в ефірі 24 каналу.
Увага росіяни страшенно бояться HIMARS, але не знають, як він виглядає, – військовий експерт
За його словами, окрім іншого, частково на це впливає й торговельна марка та ефективність у бойових діях.
"Байрактари" брали участь у декількох компаніях й показали себе з хорошого боку. Це підіймає їм ціну", – пояснив Світан.
І додав, що розробники цих БПЛА й люди, які їх використовують на різних позиціях чудово знають йому ціну.
Тим паче турки ніколи не знищуватимуть плату за свій товар. Вони можуть подарувати, що й сталося. Крім цього, за "Байрактарами" стоїть черга. Тому планка саме на ці безпілотники буде триматися на тому високому рівні,
– наголосив ескперт.
Він уточнив, що станом на зараз – це найкращий із безпілотних літальних апаратів.
Світан про ціну на "Байрактари" та реальні потужності російської армії: дивіться відео
Україна не втратила жодної одиниці HIMARS
Як сказав військовий експерт Павло Нарожний, з 24 лютого ЗСУ втратили лише один реактивний комплекс залпового вогню "Ураган" й жодного "Смерча" або ж HIMARS. росіяни намагаються "вполювати" всі три системи, вважаючи їх рівноцінними за значенням на полі бою. Це підтвердили й в оперативному командуванні "Південь" та у Пентагоні.
Експерт запевнив, що у ЗСУ HIMARS отримали висококваліфіковані офіцери-артилеристи, які за роки війни навчилися бути фактично невидимими для ворога. До того ж система HIMARS охороняється набагато краще, ніж охоронялися "Смерчі" й "Урагани".