28% росіян готові вийти на акції масового протесту через падіння рівня життя, випливає з опитування "Левада-центру", проведеного на замовлення "Відкритих медіа". При цьому 27% учасників опитування вважають можливими проведення таких акцій в даний момент.
Водночас У розвиненій країні вже б звільнили: причини гучних скандалів у МВС
28% опитаних, які готові протестувати – це максимальне значення за півтора року. До цього пік потенційної протестної активності припав на осінь 2018 року, після підписання закону про пенсійну реформу: в листопаді про готовність брати участь в масових акціях протесту заявляли 30% респондентів.
Важливо розуміти, що це не реальний вихід на вулиці. Але окремі локальні вибухи до осені в великих містах цілком можливі,
– відзначив директор "Левада-центру" Лев Гудков.
За останні 10 років найменшу готовність до протестів "Левада-центр" зафіксувала після анексії Криму у 2014 році: наприклад, в серпні на вулиці з економічними вимогами готові були вийти лише 8% опитаних.
Скільки росіян готові до протестів / Інфографіка 24 каналу
Масові протести в Росії: коротко
- Останній масовий протест в Росії відбувся у серпні 2019 року, коли Центрвиборчком відмовився реєструвати опозиційних кандидатів на вибори до Московської міської думи. На вулиці міста вийшли до 50 тисяч осіб, а хвилі протесту прокотилися загалом по 40 містах Росії.
- В Росії для проведення масового мітингу треба отримати дозволи у міської влади. Ясна річ, що опозиція не може на таке розраховувати (або ж їй дають дозволи на проведення акцій на окраїнах міста). Тому вони влаштовують "прогулянки містом", перекриваючи дорогу. Та все ж правоохоронці затримують учасників таких мітингів. Інколи це закінчується доволі жорстокими сутичками та арештами.
Загальноросійське опитування проводилося з 22 по 24 травня методом випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. У ньому взяли участь 1 623 особи віком від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,4%.