В столичному будинку офіцерів відбулася зустріч бойових побратимів. Разом із родичами загиблих воїнів вони ще раз відтворили хронологію тих подій. І вшанували полеглих. Емоції були настільки гострими, що дехто фізично не витримував.

Вони вистояли — не витримав бетон: кажуть про захисників донецького аеропорту люди. А сепаратисти назвали їх кіборгами — так міцно українські вояки утримували позиції, що й газом їх викурити не могли.

У будинку офіцерів зібралися, аби вшанувати пам’ять полеглих у битвах за ДАП. Тут і 58 родин воїнів, які загинули під час останньої ротації.

Поки вояки фотографуються, сім’ї загиблих реєструються для отримання нагород від української православної церкви Київського патріархату.

Матері загиблого героя Бориса Байненкова стає зле, але від допомоги лікарів вона відмовляється. Трохи зібравшись духом жінка встає, аби показати нам фото свого сина на загальному стенді. Болючі спогади досі живі в її пам’яті.

Читайте також: Порошенко посмертно нагородив 5-х кіборгів

52-річний Борис Байненков був військовим за професією. У мирний час він служив прикордонником. І коли Росія почала війну проти України у нього не було сумнівів, чи йти захищати свою країну. Родичі Бориса кажуть: він загинув і за них, і сподіваються — не даремно.

Останнім часом зі сторони Росії багато говорять про примирення та прощення. Але пані Ніна до цього не готова.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових. Та навіть через рік є ті, чия доля невідома. Їхні родичі звертаються до всіх, хто може допомогти.

У Києві в суботу, 16 січня, відбувся вечір пам'яті останніх захисників Донецького аеропорту – 59-ти "кіборгів", загиблих під час захисту об'єкта в січні 2015 року.