Туреччина вимиває фінансовий, людський ресурс з Росії. Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, додавши, що як тільки це починає загрожувати введенням санкцій, Туреччина одразу промальовує для себе певну стіну захисту.
До теми Турецькі банки масово припиняють співпрацю з росіянами: ключову роль відіграв Байден
Чого хоче Ердоган
"Туреччина діє, як всі інші країни з недемократичного табору. Вони розуміють, що Росія – це супермаркет перед закриттям. Його будуть розформовувати, тому товари йдуть з великою знижкою. А в них є "клубна карта" й вони можуть першими зайти у супермаркет і вибрати те, що їм потрібно", – розповів Олег Саакян.
Він додав, що як тільки виникають певні небезпеки, Туреччина активізує інші напрямки. Зараз країна досягла у стосунках із Заходом фіксації своїх забаганок в обмін за голосування за членство Швеції в НАТО.
Туреччина отримала F-16, зняття частини заборон на співпрацю у сфері воєнно-промислового комплексу. Ці санкції були введені проти країни після "придушення" там революції у 2016 році. Тому зараз у них потепління у стосунках із Заходом. На цьому тлі вони не хочуть так зухвало порушувати санкційний тиск.
Зараз Туреччина зайняла антиізраїльську позицію у своїй офіційній риториці. Але якщо ми подивимось на торговельну співпрацю між країнами, то вона зростає. Тобто слова розходяться з діями. Це і є частина східної дипломатії. Туреччина – її яскравий представник.
Таку саму ситуацію можна побачити між Китаєм та Росією. Там діє прагматизм, тому слова – окремо, цінності – окремо, а гроші – щобільше окремо,
– наголосив політолог.
Які стосунки між Росією та Туреччиною
- Владімір Путін готується зустрітися з турецьким президентом Реджепом Ердоганом. Західні ЗМІ навіть називають дату ймовірної зустрічі – 12 лютого. Якщо візит все-таки відбудеться, він стане першою поїздкою Путіна у країну-члена НАТО після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
- У вересні 2023 року Ердоган вже зустрічався з Путіним у Москві. Політики обговорили ситуацію в Україні, а також у Чорноморській зоні. Окремо звернули увагу на зернову угоду. Ердоган відзначив тісні взаємини між обома країнами та додав, що це нібито сприятиме розв'язанню глобальних та регіональних проблем.
- Після зустрічі з Путіним президент Туреччини висловив готовність стати посередником між Україною та Росією. Він також додав, що йому не вдалося переконати очільника Кремля повернутися до Чорноморської ініціативи. Російський диктатор традиційно звинуватив Україну в нібито порушенні зобов'язань.