Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Зустріч з Клімкіним – позитивний сигнал для України. Звичайно, це не означає, що всі питання вирішені, ми вже перемогли Росію і вигнали зі своєї території. Міністр закордонних справ не може вирішувати політичні питання. Клімкін домовлявся про певні технічні рішення, це перше зближення нової адміністрації Трампа з Україною,
– зазначає політолог.
Як наголошує Давидюк, зустріч Трампа з Клімкіним демонструє, що перезавантаження влади у США і Франції не зіграло на руку Росії, як того очікували в Кремлі. Москва розраховувала, що в ключових країнах Заходу зміняться еліти, а Путін залишиться за столом переговорів і все буде в кишені Росії. Однак ці сподівання не виправдалися.
"Україна зберегла своїх головних союзників – Німеччину, Францію і США. Всі вони стоять на захисті міжнародного права, яке Росія брутально порушила, анексувавши Крим і напавши на Україну. І сьогодні ми чекаємо продовження і посилення Нормандського формату", – говорить експерт.
Водночас Микола Давидюк підкреслив, що Трамп намагається зрозуміти суть проблем у регіоні і вплинути на ухвалення рішення. Про це свідчать його майже одночасні зустрічі з міністрами закордонних справ України і Росії, а також з прем'єр-міністром Грузії Ґіорґі Квірікашвілі.
Нагадаємо, 10 травня у Вашингтоні відбулися зустрічі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом країни Майклом Пенсом. Як повідомили в Білому домі, США та Україна працюватимуть над мирним вирішенням конфлікту на Сході України.
Раніше з американським президентом Дональдом Трампом зустрівся міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров