Ірина Лавренчук сподівається, що син зможе повернутися в Україну. Вона розповіла, що востаннє спілкувалася з Євгеном ще 15 грудня.

Що сталося Українського режисера Лавренчука затримали в Італії на вимогу Росії: справа на контролі у МЗС

Дипломати кажуть, що в Євгена – бойовий настрій

Жінка стверджує, що тоді він якраз повертався з ізраїльського Тель-Авіва до Львова. Втім, мав пересадку у Неаполі. "Він в Італію спеціально не поїхав", – наголосила мати режисера. За її словами, Лавренчука підтримує українське консульство, у нього є адвокат-італієць.

Як нам розповів консул, Євген – у бойовому настрої. Я й уявити такої ситуації не могла, яка трапилася із сином,
– зазначила вона.

Режисер працював у Москві, але у 2014 повернувся в Україну

Лавренчук пояснила, що раніше її син навчався у Москві на курсі відомого режисера Романа Віктюка, також родом зі Львова. Згодом він створив у російській столиці Польський театр й працював там же ж.

Проте у 2014 році, коли Росія розв'язала війну проти України, Євген повернувся на батьківщину. За словами матері, режисер зробив це, аби проявити свою незгоду з агресією Кремля.

Що ще відомо про Євгена Лавренчука?

39-річний український, польський театральний режисер, педагог. Народився у Львові. Був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету, ректором Першої української школи театру і кіно. Є заслуженим артистом України.

Джерело: "Вікіпедія"

Затримання Лавренчука в Італії: що про це відомо

  • Нещодавно у фейсбуці створили групу з назвою Free Eugene Lavrenchuk – "Звільніть Євгена Лавренчука". Там якраз і повідомили про затримання чоловіка в Неаполі.
  • Користувачка соцмережі Маріанна Гвидічі-Палій уточнила, що митця звинувачують у фінансових порушеннях, які він нібито скоїв у Росії ще 8 років тому.
  • Жінка стверджує, що наразі правоохоронці не повідомляють ніяких подробиць про справу. Чому затримання відбулося лише зараз – також поки що невідомо.
  • За словами Ірини Подоляк, українець перебуває в італійському СІЗО від 17 грудня 2021. Законодавство країни передбачає, що там його можуть утримувати до 60 днів.