Вона також заявила про жорстку відповідь на загрози як з боку Китаю, так і Росії. У заяві мовиться, що країни спрямують зусилля для протидії кіберзлочинам.

Читайте також Шпигунський скандал світового рівня: ЗМІ розповіли про троянську програму у тисячах телефонів

КНР офіційно звинуватили в кіберзлочинах

У Білому Домі вважають, що КНР використовує хакерів, які проводять несанкціоновані кібероперації по всьому світу. Зокрема і для отримання власної вигоди.

У кібершпіонажі звинувачують колишніх співробітників Міністерства державної безпеки Китаю. Злочинці протягом тривалого часу:

  • атакували різні компанії за допомогою програм-вимагачів;
  • займалися криптоджекінгом (незаконний майнінг криптовалюти з використанням шкідливого коду без згоди користувача – 24 канал).

США заявили, що пов'язані з китайським МДБ кібероператори скоювали злочини проти приватних компаній, а потім вимагали мільйони доларів викупу. Хакери завдали своїми діями збитків на мільярди доларів.

Євросоюз у своїй заяві стверджує, що через атаку на сервери Microsoft Exchange вийшли з ладу тисячі комп'ютерів по всьому світу. Водночас уряд Великої Британії пов'язує це зі шпигунською діяльністю з метою отримання доступу до персональних даних та крадіжкою інтелектуальної власності.

Останні гучні кібератаки у світі

  • Внаслідок атаки хакерів у травні перестав працювати оператор найбільшого бензопроводу в США. Компанія Colonial Pipeline навіть заплатила злочинцям викуп у розмірі майже 5 мільйонів доларів у криптовалюті.
  • Вже на початку липня було зламано компанію-постачальника програмного забезпечення Kaseya. За відновлення системи кібершахраї вимагали 70 мільйонів доларів.
  • Bloomberg повідомив, що злочинна група атакувала інтернет-мережу Республіканської партії США. У 2016 році вони також зламали сайт Демократичної партії США і викрали конфіденційне листування політиків.
  • У Німеччині влада вперше в історії оголосила надзвичайну ситуацію через масові кібератаки.