Справи, які реєструють у бюро за рішенням суду, а саме такою є справа Венедіктової, часто бувають порожніми. Про це очільник НАБУ Артем Ситник заявив у інтерв'ю hromadske.

До теми Генпрокурорка заявила про конфлікт інтересів у справі НАБУ

Система реєстрації у НАБУ справи викликає багато дискусій і суперечок. Іноді громадяни зловживають правом на звернення до правоохоронців і пишуть беззмістовні заяви, каже Ситник.

Детективи НАБУ мають повноваження проаналізувати заяву і в разі, якщо вона беззмістовна, можуть її не реєструвати. Ситник підкреслив, що іноді люди подають заяви на посадовців заради піару.

Виходячи з того, що у нас є повноваження на аналітичну обробку цих заяв, ми робимо первинний аналіз, тому що іноді бачимо, що заява абсолютно пуста і її подача – це спроби певного політичного піару,
– прокоментував Ситник.

Проте, він додав все ж є малий відсоток справ, які за таким зверненням через суд закінчилися успішно.

Справа НАБУ проти Венідіктової: коротко

  • 4 травня проти очільниці Офісу генпрокурора почали кримінальне провадження.
  • Бюро має перевірити можливе недекларування майна Іриною Венедіктовою.
  • Зобов'язав НАБУ розглянути цю справу Верховний антикорупційний суд. Він задовольнив скаргу активіста Сергія Стерненка.
  • Стерненко стверджує, що Венедіктова не задекларувала дорогі годинники, а також свою долю у низці підприємств.
  • Генпрокурорка після початку справи оголосила про конфлікт інтересів у справі та відвела себе від виконання в ній повноважень.
  • Наразі Офіс генпрокурора та СБУ готують Стерненку підозру. Вона стосується смертельного поранення Стерненком нападника. Активіст поранив чоловіка, який здійснив на нього організований замах.