Як сказала головуюча суддя Оксана Голуб, суд не задовольнив зміну запобіжного заходу Антоненку з домашнього арешту на особисте зобов'язання.
Важливо Справа Шеремета: суд зняв електронний браслет з Антоненка
Так само не отримало задоволення клопотання про зміну запобіжного заходу Кузьменко з домашнього арешту на особисте зобов'язання. Також суд залишив без задоволення клопотання захисника Кузьменко Тараса Безпалого на надання тимчасового доступу до низки документів, які перебувають у володінні:
- Офісу генерального прокурора,
- Адміністрації Державної прикордонної служби,
- Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Під час засідання також дослідили частину доказів сторони захисту щодо ще однієї обвинуваченої у цій справі – Яни Дугарь. Після цього суд відклав розгляд цієї справи до 9 лютого на 15:00.
Журналісти 24 каналу поспілкувалися з адвокатом Яни Дугарь Миколою Ореховським. Він заявив, що попри відмову суду задовольнити клопотання, правозахисники продовжать доводити безпідставність обвинувачення.
Також Микола Ореховський нагадав про проходження поліграфу Яною Дугарь. Його результати показали, що дівчина не брала участі у злочині, в якому її звинувачують.
Але прокурор, звичайно, заперечує такий доказ. Висновки застосування поліграфу не мають правозастосовчої сили у кримінальному правосудді. Але практика застосування поліграфу у державних та правоохоронних органах існує для того, щоб перевірити доброчесність людей, яких беруть на роботу,
– зазначив Ореховський.
Тобто, якщо таким результатам перевірки довіряють окремі державні органи, то небезпідставним є звернути увагу суду на це.
Як минуло судове засідання / Фото 24 каналу (Валентини Поліщук)
Наостанок Ореховський зауважив, що справа рухається у кращу сторону, адже обвинувачені на свободі. Він також звернув увагу на те, що в залі суду було дуже мало журналістів. На його думку, це свідчить, що суспільство і преса вже все зрозуміли.
На моє переконання, журналісти зрозуміли, що тут не тих людей судять. Прокурор не приніс до суду нічого такого, що доводить вину цих людей,
– підсумував адвокат.
Що відомо про справу Шеремета
- Білоруський журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня 2016 року у центрі Києва: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.
- 12 грудня 2019 року тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугарь і ветерану АТО Андрію Антоненку.
- Підозрювані своєї провини не визнають. Водночас коли їх тримали під вартою, люди виходили на мітинги, щоб підтримати Антоненка, Кузьменко та Дугарь.
- Згодом усіх підозрюваних випустили з-під варти та змінили запобіжні заходи. Зараз це нічний домашній арешт для Антоненка і Кузьменко та особисте зобов'язання для Дугарь.
Все, що варто знати про справу Шеремета: дивіться відео