Високопоставлений чиновник Пентагону і речник Ради національної безпеки заявив, що 27 березня США мали з Росією взаємодію. Саме під час неї Кремль відмовився передати дані про свої ядерні сили, якими вони обмінюються раз на пів року, згідно з договором про контроль над ядерними озброєннями. Адже 21 лютого Владімір Путін заявив, що Росія призупиняє участь у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО).

Зауважте 90 секунд до апокаліпсиса: як зростали й змінювалися ядерні арсенали Росії та США

Чому США не передаватимуть Росії свої дані

Вчора (27 березня 2023 року – 24 Канал) ми мали подальшу взаємодію з Росією, наполягаючи на тому, що до кінця місяця має відбутися обмін даними, який відбувається кожні шість місяців, згідно з договором,
– заявив помічник міністра оборони з питань космічної політики Джон Пламб.

На слуханнях у підкомітеті Палати представників з питань збройних сил Конгресу США він також розповів, що Росія відповіла, що не буде надавати цю інформацію.

"І тому, як дипломатичний контрзахід, Сполучені Штати не будуть надавати інформацію у відповідь", – заявив Пламб.

Яку позицію зайняли США

Джон Пламб запевнив, Сполучені Штати продовжать вивчати, які дипломатичні контрзаходи є доречними.

Що ми намагаємося зробити, так це збалансувати реакцію на безвідповідальну поведінку Росії, та продовжувати демонструвати, якими, на нашу думку, мають бути дії відповідальної ядерної держави,
– пояснив посадовець.

За його словами, рішення не надавати дані у відповідь на дії Росії є "законним контрзаходом, спрямованим на те, щоб заохотити Росію повернутися до дотримання договору".

Речник Ради національної безпеки США зазначив, що:

  • відмова Росії обмінятися цими даними, буде ще одним порушенням договору, що додасться до вже наявних порушень;
  • США в інтересах стратегічної стабільності надалі сприятимуть публічній прозорості щодо рівнів їхніх ядерних сил та їхнього розміщення.

Росія призупинила участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння

  • 21 лютого 2023 року Владімір Путін під час звернення до федеральних зборів заявив, що Росія призупиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Російський диктатор наголосив, що мовиться саме про призупинення участі, а не про вихід з договору.
  • Вже наступного дня після заяви Путіна 22 лютого російський парламент проголосував за це рішення.
  • Президент США Джо Байден назвав позицію Москви "великою помилкою". Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію переглянути своє рішення.
  • Попри це, 1 березня Путін таки підписав відповідний закон. Також Росія передала США офіційну ноту. Тоді Держдепі США запевнили, що готові продовжувати конструктивну взаємодію з Росією щодо контролю над озброєннями.
  • Варто додати, що цей договір про стратегічні наступальні озброєння в 1991 році підписали в Москві Джордж Буш та Михайло Горбачов. Тоді мовилося про ліміти для сторін боєзарядів, а також – засобах їх доставлення.