Вбивства стались у день пам'яті трансгендерів

Масова стрілянина сталась в Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо в закладі Club Q. Клуб позиціонує себе як "нічний клуб для геїв та лесбіянок, орієнтований на дорослих, де проводяться тематичні вечори".

Увага У Канаді чоловік відкрив вогонь по безхатьках: є жертви та постраждалі

Напад стався у День пам'яті трансгендерів, який відзначається щорічно 20 листопада на згадку про тих, кого було вбито внаслідок трансфобії.

Що відомо про стрілянину

За словами лейтенанта поліції Колорадо-Спрінгс Памели Кастро, вони отримали "численні" виклики 911, починаючи з 23:57, і прибули на місце події.

"Поліція встановила чоловіка, якого вважає підозрюваним у скоєному", — сказав Кастро.

За його словами, зараз підозрюваний перебуває на лікуванні, але під вартою. Відомо, що підозрюваному 22 роки і звати його Андерсон Лі Олдріч.

Кастро не уточнив, чи включений підозрюваний до числа людей, які отримали поранення під час стрілянини.

Реакція Білого Дому

Президент Джо Байден відреагував на трагедію, засудив насилля та наголосив на неприпустимості терору та насилля.

Місця, які мають бути безпечними місцями прийняття та святкування, ніколи не повинні перетворюватися на місця терору та насильства. Але це трапляється надто часто. Ми повинні викорінити несправедливість, яка сприяє насильству проти ЛГБТКІ+ людей. Ми не можемо і не повинні терпіти ненависть,
– підкреслив Байден.

Також президент США висловив співчуття родичам загиблих і зазначив, що він з дружиною сьогодні молиться за жертв і постраждалих унаслідок стрілянини.

Офіційно мотиви не повідомляють

Поліція відмовилася говорити про можливі мотиви. Капітан пожежної служби Колорадо-Спрінгз Майк Смалдіно сказав, що після того, як 911 викликів надійшло кілька дзвінків, на місце події прибули 11 машин швидкої допомоги.

У заяві в соціальних мережах Club Q заявили, що "спустошені безглуздим нападом на спільноту" і висловили співчуття жертвам та їхнім родинам.