Адвокати Монтгомері наголошують, що в жінки є серйозні психічні проблеми, тому її не можна страчувати. Вони просять повністю розглянути її справу в Апеляційному суді. Про це повідомляє Chicago Tribune.
До речі Казахстан скасував смертну кару після 17 років мораторію
Що відомо про смертний вирок Монтгомері
- Страта Монтгомері спершу була призначена на 8 грудня 2020 року, але її відклали через коронавірус у адвокатів засудженої.
- Потім директор Федерального бюро в'язниць Майкл Карвахаль переніс виконання вироку на 12 січня. Адвокати з цим не погодились, зазначивши, що дату страти не можна призначати, поки діє відтермінування.
- Окружний суддя Рендольф Мосс постановив, що директор бюро незаконно призначив дату страти та скасував його розпорядження. Тепер Колегія Апеляційного суду стала на бік Карвахаля, указавши, що він діяв законно й міг визначати дату.
У чому звинувачують жінку
- Лізу Монтгомері з Канзасу засудили в грудні 2004 року. Вона поїхала до вагітної жінки Боббі Джо Сіннет у Міссурі для того, щоб начебто придбати цуценя. Натомість Монтгомері напала на Сіннет, яка була на 8-му місяці вагітності.
- Коли жінка втратила свідомість, Монтгомері розрізала їй живіт і забрала дитину. Боббі Джо Сіннет прийшла до тями і тоді нападниця вбила її.
- Монтгомері намагалася видавати викрадену дитину за свою, але згодом зізналася в убивстві та викраденні.
- У жовтні 2007 року суд визнав її винною в умисному вбивстві та викраденні й призначив смертний вирок. Апеляційні скарги жінки не задовольнили.
Що відомо про смертну кару в США
- США має тривалу історію узаконення й призупинення смертної кари на федеральному рівні.
- Смертна кара визнана мірою покарання на рівні 28 штатів США, хоча на практиці застосовувалася не всюди, а за останні 20 років кількість смертних вироків на рік зменшилася на 88%.
- Загалом із 1970 року в Сполучених Штатах відбулося понад 1 500 страт, з яких майже 40% — у штаті Техас.
- У 1988 році її відновили на федеральному рівні щодо окремих видів злочинів.
- У 2019 році опитування Інституту Ґеллапа показало, що лише 36% американців підтримують смертну кару як найвищу міру покарання. Водночас приблизно 60% — довічне ув'язнення. Тоді вперше за 34 роки більшість американців висловилися проти смертної кари.
- У липні 2020 року смертну кару провели на федеральному рівні вперше за 17 років. Перед цим такий вирок виконували у 2003 році.