Про це у своєму матеріалі "Кінець ізоляції Криму" написав оглядач Дімітер Кенаров.
"Захоплення півострова було помилкою, а референдум в березні 2014 року навряд чи можна назвати чесним. Але шляху назад поки немає. Росія окупувала Крим так само, як вона вчинила з Придністров'ям у Молдові, Абхазією і Південною Осетією в Грузії", — констатує автор.
Водночас він вважає, що надія на повернення цих території досі існує.
Всі, хто вірить, що Кремль дозволить Криму мирно повернутися в Україну з-за бажанням його мешканців, або обманюють себе, або займаються популізмом. Крим може і тягар на шиї Росії, але він також і коштовна перлина в її короні. Регіон вийде з-під контролю Москви тільки в тому випадку, якщо Російська Федерація розпадеться,
— вважає Кенаров.
На його думку, Україна натомість може використати прагнення Росії домогтися офіційного визнання Криму в якості своєї території як важіль тиску під час переговорів з інших, не менш важливих питань.
Це може стати найбільш продуктивним шляхом, щоб змусити Москву в повній мірі співпрацювати у вирішенні інших конфліктів, зокрема, на сході України. А також Київ так зможе повністю зосередитися на важливих реформах. Таке рішення може покращити стан захисту прав людини в Криму, відкривши регіон для правозахисних організацій і давши можливість почати діалог з Москвою про моніторинг процесу захисту та збереження культури та політичних прав меншин. Перетворення Криму в Кубу протягом найближчих 10-20 років не піде на користь нікому: ні українцям, ні росіянам, ні кримчанам,
— резюмував автор.
Нагадаємо, раніше лідер блокади Криму Ленур Іслямов розповів, чого вдалось досягти за місяць енергетичної блокади анексованого півострова.