А все сталося тому, що іранські фермери начебто зайшли на територію Афганістану. Талібам це не сподобалося, й вони почали стріляти. Природно, іранські прикордонники – теж.

До слова В Австрії поновилися перемовини СВПД щодо ядерної програми Ірану

Стрілянина на кордоні Ірану й Афганістану: що насправді сталося

У середу, 1 грудня, на кордоні між Іраном та Афганістаном відбулися бойові дії, причому з використанням важкого озброєння. Про це повідомили низка місцевих та світових ЗМІ.

  • Однак що саме там відбулося і чому, якийсь час не було зрозуміло.
  • Натомість були навіть чутки, що афганські таліби захопили кілька іранських прикордонних застав.

Згодом у Tasnim news описали ситуацію так:

  • Влада Ірану побудувала за кілька сотень метрів від кордону (на своїй території) огорожу проти контрабандистів. Аж раптом за цю огорожу зайшла група фермерів.
  • Далі таліби почали у них стріляти. Чому? Бо сплутали огорожу на території Ірану з державним кордоном. Себто, стрілянина почалася через непорозуміння.

Але поки все з'ясувалося, таліби стріляли в іранців, а прикордонники Ірану гатили у відповідь. З обох боків, як пишуть ЗМІ, є жертви. А проте сторони вже начебто й замирилися, та домовилися уникати подібних інцидентів.

Зауважимо, є й інша версія. В іранському інформагентстві Fars заявили, що конфлікт стався на ділянці кордону, яку "Талібан" не контролює. Тож хто насправді у ньому винен – невідомо.

Щодо ситуації загалом на Близькому Сході радимо перечитати: