Вже кілька років країну лихоманить реформами: інноваціями, само собою, необхідними, але їхня реалізація часто викликає як не питання, то розчарування: можливо, краще було б не чіпати.
Гріх заперечити, що є позитивні зміни та зрушення. Вони не такі, як всім одразу хотілося б, але певна зміна підходу помітна: спілкуватися з "копами" зазвичай приємніше, аніж з представниками старої міліції. Хоча ось перший парадокс, адже старої міліції в принципі не мало б бути як такої.
Читайте також: Поліція влаштувала "шалені перегони" з п’яним суддею
На хвилі реформування в ряди оновлених правоохоронних органів влились нові люди, ідейні, з певними принципами. Але на противагу їм в нові структури влилися абсолютно чужі реформам люди.
Хоча всім обіцяли, що нова поліція буде справді новою, повноцінно оновленою, мовляв, всі релікти старої корумповано-совкової ідеології не пройдуть. Особливо ті, які не відповідають вимогам.
Але значна кількість старих міліціонерів, які за будь-якими показниками не мали б мати стосунку до правоохоронної діяльності, оперативно спромоглися змінити одну форму на іншу. І далі поводитись за принципами старої агресивної системи.
Читайте також: Бійці з корупцією та поліцейський погоріли на хабарі в Одесі
Один з останніх прикладів: перестрілка в Княжичах. Ця ситуація зайвий раз нагадала, що реформа далека навіть від певного мінімуму, не згадуючи ідеал.
Старі міліціонери всілякими способами намагаються зберегти свої посади. Спершу не з'являються на атестації, а потім подають в суд, мовляв, їх незаконно та безпідставно звільнили чи відсторонили від служби.