Про це 24 каналу наживо розповів український політолог Андрій Вігірінський. Якщо Росія втратить дохід від продажу нафти, вона зажене себе в ще більшу економічну прірву.

До теми Обсяг доходів Росії зменшується: економіст про те, як на це вплинула нафта

Днями Дмітрій Пєсков заявив, що росіяни не продаватимуть нафту країнами, які встановити "стелю цін". Вігірінський разючої новизни в цьому не побачив, адже Владімір Путін неодноразово заявляв, що Росія не буде підкорюватися жодним "стелям" як в питання газу, так і в питаннях нафти. А тим країнам, які встановлять стилі цін, Росія постачати ресурси не буде.

Маніпуляції Росії не пройдуть

Однак, акцентував політолог, одночасно із "стелею цін" країни встановили і ембарго.

Навіть за бажання Росії постачати нафту за "стелою цін", західні країни не будуть її купувати, бо існує таке правило як ембарго,
— зазначив Вігірінський.

Відповідного указу Путін не оприлюднив, документ ще готується. За словами політолога, кілька тижнів тому з’явилися чутки, що указ може містити. Приміром, коли Індія, Китай чи інші країни-покупці російської нафти, хоч і не поширюють на себе "стелю цін", ембарго, і не належать до недружніх країн, але мають в контракті інформацію про те, що умовно ціна буде 60 доларів, бо застосований механізм "стелі цін", то Росія таким країнам постачати нафту не буде.

"Але це не настільки принциповий формальний підхід, щоб його відображати в документі. Тому що сама ціна сформується на підставі ринкової ситуації, а вона якраз і враховує "стелю цін" як фактор", — зазначив політолог.

Чим загрожує Росії загрожує "стеля цін" на нафту: дивитися відео

Чим це загрожує Росії

За словами Вігірінського, країна-продавець нафти не має широкого вибору ринку постачання, відмінного від того, який в неї купувати нафту готовий. Якщо російська нафта буде коштувати менше, ніж 70 доларів, росіяни не зможуть поповнювати свій фонд національного добробуту, яким так пишаються, із якого і так велика частина грошей цього року пішла на війну з Україною.

І в цілому, переконаний спікер, усі глобальні проєкти на кшталт доріг, газифікації, технологічних проривів тощо будуть відкладені на далеке майбутнє. Оскільки левова частина коштів зараз іде на задоволення амбіцій їхнього диктатора.

За словами Путіна, 99% російських громадян підтримують все, що відбувається в Україні. І хоч насправді це не так, росіянам доведеться багато чим пожертвувати.

Підрив російської економіки: детальніше

  • Російський рубль у понеділок, 19 грудня, впав до найнижчого рівня проти долара США за понад 6 місяців. Це найгірший результат грошової одиниці держави-агресорки з 30 травня.
  • Євросоюз схвалив рішення щодо встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. Завдяки цьому експорт нафти з Росії за останній тиждень впав на 54%.
  • Російські акції у 2022 році продемонстрували найгірший результат. З початку повномасштабної війни проти України Росія зіткнулася із потужними санкціями, виходом із ринку багатьох іноземних компаній та інвесторів.