Інтерес Заходу до війни на сході України різко знизився, у Києві теж із цим змирилися. Таким чином російська стратегія "заморозки" конфлікту спрацювала, пише для Neue Zürcher Zeitung директор Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень у Берліні і професор Оксфордського університету Гвендолін Зассе.

Читайте також: В чому різниця поглядів США і ЄС на конфлікт в Україні: думка експерта

Інші конфлікти, які тліють на території колишнього СРСР, позначаються як "заморожені". Щодо Донбасу "заморожування конфлікту" заздалегідь розглядається як вид стратегії і кращий варіант дій. Це неправильний висновок, який не враховує теперішнє і майбутнє невирішеного конфлікту. Набагато вірогіднішою за такого сценарію є втрата політичного контролю всіма сторонами конфлікту, що прокладе шлях для злочинних і силових структур, розмірковує німецька дослідниця.

Києву не вистачає ініціативи і політичної волі, щоб працювати над конкретним рішенням щодо врегулювання ситуації на сході України, переконана автор публікації.

Війна для української влади – швидше виправдання затяжних реформ, а не привід для намагань встановити мир і політики, орієнтованої на потреби жителів, які покинули окуповані регіони чи залишаються на їхній території, впевнена політолог.

Новий закон, що передбачає деокупацію Донбасу, не містить конкретних кроків у напрямку реінтеграції. В першу чергу мова йде про позначення Росії як окупаційної держави,
– зауважує Зассе.

І хоч Росії в ході військової агресії і не вдалося досягти задуманого, адже ​​ідея про українську державу зміцнилася і об'єднує різні частини країни більше, ніж раніше, більше того, Україна обрала орієнтацію на Захід. Однак інтеграційна ідентичність, що виникла в результаті конфлікту на Донбасі і є хорошою підставою для майбутнього української держави, матиме політичні наслідки лише тоді, коли Київ, Москва, Берлін, Париж, Брюссель і Вашингтон зроблять пріоритетом мирний процес, робить висновок міжнародний експерт.

Читайте також: Для окупованого Донбасу є лише два шляхи, – Клімкін

Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про реінтеграцію Донбасу, який визнає Російську Федерацію державою-агресором.

Що таке закон про реінтеграцію Донбасу? Документ вперше офіційно фіксує, що Росія є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Це означає, що Україна більше не проводить АТО, а вживає заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Терористичні організації "ДНР" та "ЛНР" називатимуться "представниками окупаційних адміністрацій РФ".