Таку думку в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" висловила глава Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич. За її словами, прокурор як процесуальний керівник у кримінальному провадженні має самостійний незалежний статус.
Читайте також Ми вже обманули партнерів, – Ситник про непризначення антикорупційного прокурора
Тільки за окремими категоріями клопотань необхідне погодження керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури або генерального прокурора.
Тому суд не страждає, що наразі виконує обов'язки Максим Олександрович Грищук,
– наголосила Танасевич.
Вона пояснила, що прокурори як підтримували обвинувачення у суді, так і продовжують його підтримувати.
Танасевич: Суд не відчуває відсутності керівника САП
"Сама по собі система не страждає. Не мають значення персоналії керівників. Водночас має значення те, щоб сама по собі структура працювала як годинниковий механізм", – зауважила керівниця ВАКС.
Суд, як вона сказала, не відчуває відсутності керівника САП. Адже прокурори професійно виконують ті обов'язки, які взяли на себе.
Повне інтерв'ю Олени Танасевич: дивіться відео
САП – без постійного керівника: що відомо
- В Україні приблизно 15 місяців відсутній глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Конкурс на керівника вже кілька разів зривали.
- У Центрі протидії корупції вважають, що така ситуація може загрожувати початком серйозної кризи між нашою державою та США.
- На думку генпрокурорки Ірини Венедіктової, затягування процесу відбувається через суб'єктивні чинники деяких людей.
- Наприкінці листопада Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що до 2022 року судову реформу все ж реалізують.
Цікаво – інтерв'ю з Олександром Новіковим та Артемом Ситником про керівника САП: дивіться відео