Іншого підсудного суд виправдав. Вироки оголосили 2 грудня 2021 року.

До теми Суд закінчив дебати у справі про вбивство ексдепутата Держдуми Вороненкова

Суд виніс вироки щодо обвинувачуваних у вбивстві Вороненкова

Шевченківський суд ухвалив вироки щодо двох обвинувачених у справі щодо вбивства ексдепутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова в Києві:

  • обвинуваченого Ярослава Тарасенка визнали винним у сприянні умисному вбивству – його засудили до 12 років ув'язнення;
  • іншого Олександра Лося – виправдали.

Зокрема, за даними слідства, Тарасенко підвозив кілера до місця вбивства в Києві. Лось же, за версією слідства, допомагав організаторам вбивства, а також вів зовнішнє спостереження за жертвою. Вироки у справі виносила колегія присяжних.

Виданню УНН прессекретарка Київської міської прокуратури Надія Максимець розповіла, що "одного з обвинувачених, який за даними слідства підвозив на автомобілі виконавця, засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна".

Коротко про вбивство Вороненкова в Києві

  • У березні 2017 року Дениса Вороненкова смертельно поранили в Києві тоді, коли політик виходив з готелю разом зі своїм охоронцем. Стріляв у нього доброволець батальйону "Донбас" Павло Паршов.
  • Останнього на місці злочину застрелив охоронець політика. Паршов згодом помер у лікарні.
  • Також слідство встановило двох підозрюваних у злочині. Зокрема влітку того ж року поліція затримала двох підозрюваних – чоловіка, який здійснював стеження за потерпілим, а також водія, який підвозив виконавця до місця злочину. Мовиться про Тарасенка та Лося.
  • Ще у травні 2018 року прокуратура завершила досудове розслідування.
  • 1 грудня 2021 року завершились дебати у справі. Прокурор попросив суд визнати 2 обвинувачених винними у пособництві скоєнню умисного вбивства, виконаного на замовлення, з корисливих мотивів групою людей. Фігурантів просять покарати позбавленням волі на 12 років.
  • Крім того, прокуратура пропонувала визнати одного з обвинувачених винним у незаконному зберіганні зброї та призначити покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Натомість обвинувачені свою вину не визнають.