Термін дії арешту в 60 діб залишається незмінним, повідомляє 24 канал. Сам Сергій Стерненко заявив, що 17 червня можна буде ознайомитись з повним текстом ухвали щодо зміни адреси домашнього арешту.
Як це було Суд у справі Стерненка: судове засідання завершилося, розпочалися нові протести
Що не так із судовим рішенням по Стерненку
Рішення про зміну адреси домашнього арешту ухвалила суддя Олена Мєлєшак. Водночас, за словами Стерненка, вона не мала права змінювати ухвалу іншого судді – Володимира Бугіля, який і обирав запобіжний захід Стерненку вчора, 15 червня.
Іншим кумедним нюансом стало те, що в першій ухвалі судді Бугіля про запобіжний захід Стерненка мали стерегти сили Одеської Нацполіції за місцем реєстрації. Водночас сам активіст і його адвокати кажуть, що власне цей пункт так і не змінили. Тобто стежити за тим, чи перебуває Стерненко під домашнім арештом повинні одеські поліцейські. Як це відбуватиметься ніхто наразі так і не пояснив.
Водночас активіст запевнив, що перебуватиме вдома. А завтра о 13:15 приїде в суд, щоб заслухати повний текст рішення.
Для чого було змінювати адресу домашнього арешту Стерненку
- Головна причина в адресі, на яку й визначили запобіжний захід. Сам Сергій Стерненко стверджує, що за місцем його прописки розташована військова частина. Оскільки він не проходить там службу, його туди не впустять.
- Активіст переконаний, що такий запобіжний захід обрали йому спеціально. Він не зможе його виконати, тож прокурор матиме усі підстави клопотати про взяття під варту, бо, мовляв, він не дотримується постанови суду.
- Тож спершу суд, а потім і прокуратура почали говорити, що запобіжний захід потрібно змінити. Точніше, змінити його місце. До слова, нині Стерненко живе в Києві.
Судді у справі Сергія Стеренка
Ще одним цікавим моментом справи Сергія Стерненка є судді, які її розглядають. Спершу запобіжний захід розглядав Володимир Бугіль.
Захист адвоката одразу ж почав клопотати про відвід судді. Усе через те, що він буцімто судив майданівців. Також саме він у 2013 році обирав запобіжний захід для Вадима Тітушка, чиє ім'я стало вже власною назвою.
Спортсмена, який побив журналістів, Бугіль взяв під варту, але з можливістю внести заставу в "непідйомну" суму 23 тисяч гривень. Після цього усіх в Україні, хто за гроші брав участь у провокаціях на акціях протесту, стали називати "тітушками".
Змінювати місце запобіжного заходу Стерненку стала вже інша суддя – Олена Мєлєшак. За даними руху "Чесно", вона також ухвалювала сумнівні рішення проти майданівців.
Зокрема, Мєлєшак позбавила права керування транспортом автомайданівця під час поїздки до Межигір'я через буцімто невиконання вимоги про зупинку. Захист Стерненка подав клопотання і про її відвід. Втім інший суддя Євгеній Сидоров відхилив.
Цікаво Хто такий Сергій Стерненко: біографія активіста
Скандальна справа Сергія Стерненка: коротко
- Одеського активіста Сергія Стерненка намагалися тричі вбити ще у 2018 році. Слідчі так і не могли тоді знайти організаторів цих замахів. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Під час бійки він поранив одного з них ножем. Поранення стало для того смертельним.
- Ексрегіонали та проросійські політики закликали оголосити активісту підозру. Втім, на це ніхто не зважав, а про підозру знову зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової.
- На захист Стерненка виступає чимало активістів, а в українських містах відбулися масові акції. Люди виступають проти того, щоб активісту висували звинувачення у вбивстві нападника, адже Стерненко захищав власне життя.
- 11 червня активісту вручили підозру про умисне вбивство. Під суд, де йому мають обрати запобіжний захід, спершу 12, а потім і 15 червня прийшли сотні активістів, які виступили проти "судилища" над людиною, що захищала своє життя.
- Між активістами й силовиками неодноразово спалахували сутички. Так, від рук правоохоронців вже постраждали колишній бранець Кремля Володимир Балух і нардеп від "Голосу" Роман Лозинський. Крім того, серед силовиків помітили колишніх "беркутівців".