Прокурор просив суддів конфіскувати 3 мільйони гривень на користь держави. Однак судді ВАКС не задовольнили це клопотання.

Важливо Справа Труханова: ВАКС призначив запобіжний захід ще одному підозрюваному

Це вже не перша справа про цивільну конфіскацію, яка потрапила на розгляд ВАКС.

Що відомо про справу проти Волинця

Народний депутат від "Батьківщини" Михайло Волинець не вказав у декларації за 2020 рік джерело походження майже 3 мільйонів гривень на купівлю квартири у Печерському районі Києва. Сам депутат пояснив журналістам, що грошима допомогла "жінка, з якою він проживає".

Волинець не згадав про неї в декларації, бо вважав це "необов'язковим". Водночас спеціалісти у сфері протидії корупції стверджують, що депутат мав би задекларувати цивільну дружину та її активи, якщо веде з нею спільний побут.

Розслідування журналістів про майно депутатів: дивіться відео

З огляду на законні доходи депутата йому не вистачало на квартиру близько 3 мільйонів гривень. Саме стільки прокурор і просив конфіскувати в дохід держави. Рішення можна оскаржити в Апеляційній палаті ВАКС.

Як зауважили у Центрі протидії корупції, це вже друга справа про цивільну конфіскацію, яка потрапила на розгляд Вищого антикорупційного суду. У серпні ця ж колегія конфіскувала в депутата з ОПЗЖ Іллі Киви понад 1,2 млн гривень, які він нібито отримав від здачі в оренду жомової ями на Полтавщині.

Повний текст публікації ЦПК:

Судді ВАКС відмовилися конфіскувати 3 мільйони гривень у депутата Волинця. Судді Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, Андрій Біцюк та Володимир Воронько відмовилися конфіскувати частину вартості елітної квартири народного депутата з "Батьківщини" Михайла Волинця.

У квітні журналісти "Радіо Свобода" виявили в декларації Волинця, що він придбав трикімнатну квартиру в елітному комплексі "Бульвар фонтанів" на Печерську в Києві. Її вартість сягала понад 7 мільйонів гривень. При цьому з огляду на законні доходи депутата йому не вистачало на квартиру близько 3 мільйонів гривень. Саме стільки прокурор і просив конфіскувати в дохід держави.

Рішення можна оскаржити в Апеляційній палаті ВАКС.

Це друга справа про цивільну конфіскацію, яка потрапила на розгляд Вищого антикорупційного суду. У серпні ця ж колегія конфіскувала в депутата з ОПЗЖ Іллі Киви понад 1,2 мільйона гривень, які він нібито отримав від здачі в оренду жомової ями на Полтавщині.