Таке рішення щодо судді Чернігівського окружного адміністративного суду ухвалила Вища рада правосуддя – за клопотанням генпрокурорки.

Раніше В Одесі затримали посадовця Мінінфраструктури: завдав бюджету мільйонні збитки

Суддю відсторонили на 2 місяці

Наразі суддю відсторонили від роботи на 2 місяці. 15 листопада слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав щодо підозрюваного запобіжний захід – заставу розміром 762 720 гривень.

Служителя Феміди піймали на хабарі у 20 тисяч доларів

Зазначимо, у 20 тисяч доларів суддя оцінив свої послуги з винесення рішення на користь позивача в адміністративній справі. Гроші хабарник отримував двома траншами: спочатку взяв 7 тисяч доларів, а на одержанні решти грошей його і впіймали співробітники правоохоронних органів.

Більше тут Ціна рішення – 20 тисяч: на Чернігівщині суддю впіймали "на гарячому"

Коротко про останні гучні випадки корупції в Україні:

  • У Харкові чиновник міськради організував схему поборів з місцевих підприємців. Його незаконну діяльність викрила СБУ.
  • Раніше ДБР затримало депутата Херсонської обласної ради. Він вимагав у власника рекламного агентства 300 тисяч гривень за послуги.
  • У Києві правоохоронці спіймали на хабарі у 70 тисяч гривень керівника одного із державних підприємств та його підлеглу. Вони вимагали гроші за зберігання товару на складі.

Текст публікації САП:

16 листопада 2021 року Вища рада правосуддя задовольнила клопотання виконувача обов’язків Генерального прокурора та відсторонила від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності суддю Чернігівського окружного адміністративного суду, якого 9 листопада 2021 року викрито на одержанні 20 тис. дол. США неправомірної вигоди.
Строк відсторонення – 2 місяці.
Нагадаємо, суддя попросив та одержав неправомірну вигоду за винесення рішення в адміністративній справі на користь позивача. Неправомірну вигоду служитель Феміди одержав двома траншами: до винесення рішення у розмірі 7 тисяч доларів США та після прийняття раніше домовленого рішення у розмірі 13 тисяч доларів США.
Суддю викрито 09 листопада 2021 року одразу після одержання ним другої частини обумовлених коштів.
Дії судді кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
15 листопада 2021 року слідчим суддею ВАКС до вказаного судді застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 762 720 гривень.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.