Російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов розповів 24 Каналу, що розбіжності у заявах пояснюються абсолютним нерозумінням, що робити далі. Якби був чіткий план, таких ситуацій не виникало б.
Читайте також Не через брак живої сили: у The Economist відповіли, чому Путін скоро захоче перемир'я
Що відбувається у Кремлі
Росіяни усвідомлюють, що першочергові цілі зазнали невдачі, але сподіваються, що зможуть добитися свого хоча б частково.
Тепер вони сперечаються між собою наскільки треба мобілізуватися, чим пожертвувати. До того ж Путін розгублений. Йому здається, що треба діяти так, а через деякий час він думає інакше,
– розповів Аббас Галлямов.
Диктатор вагається між тим, що варто тиснути з усіх сил і тим, що прийшов час почати переговори. Звісно, в основному все залежить від того, що відбувається на полі бою. Росіяни зазнали невдачі на Харківщині й Путін одразу "зменшив свої апетити".
Тепер з'явилася надія, що буде просування на Сході – його амбіції зросли. Всі це відчувають і також починають підігрувати Путіну. Цим і пояснюється поведінка Мєдвєдєва,
– зауважив політтехнолог.
Також треба звертати увагу на те, хто озвучує подібні заяви. Адже зараз Мєдведєв не відповідає за військо чи уряд. Навіть у Росії жартують про те, що він займається лише своїм телеграмом.
Так поступово розбіжності кремлівських політиків стають помітними у публічному просторі. У демократичних країнах це було б абсолютно нормальним, але для тоталітарної держави – це поганий знак, який свідчить про слабкість режиму.