Китай відчув важливий момент
Міністр закордонних справ Цінь Ган прямо провів паралель між військовою допомогою нам і підтримкою США Тайваню. Це і так було зрозуміло, але раніше прямим текстом китайці це не казали.
Цікаво 3 головних аргументи проти вихідного 8 березня
Ба більше, китайський лідер тепер говорить про бажання Заходу на чолі зі США стримувати Китай, а Цінь Ган звинувачує американців в бажанні створити ще одне "НАТО" в Азії.
Висновок очевидний – Китай відчув момент, коли суперництво зі США вже не просто не може бути прихованим – воно стає визначальною рисою світу. Все, що буде відбуватися або не буде відбуватися, у світі розглядатимуть через призму цього суперництва. Зокрема і нашу війну з Росією. Причому пов'язування Китаєм військової допомоги нам і Тайваню – це тільки верхівка айсберга.
На наших очах і доволі швидко відбуватиметься розмежування Заходу і Сходу, а Євразії – на Європу та Азію. Росія може швидко рухатися в китайську сферу впливу: там все більше китайських машин, іде "юанізація" економіки і навіть депозити вже в юанях пропонують.
Яка Росія потрібна Китаю
Про наслідки можна говорити довго, але для нас це створює чимало викликів і ризиків.
По-перше, Китаю потрібна слабка Росія, але "здати" її аж ніяк не вигідно. Чимало європейських країн дуже залежать від експорту в Китай, і підняття ним ставок може створити виклик для солідарності Заходу. Особливо на фоні президентської кампанії в США, де тема Китаю буде однією з основних.
Рекомендуємо Чому Україна і наші воїни не можуть мстити ворогу вбивствами полонених
Владімір Путін це, до речі, теж добре розуміє. Для нього президент на кшталт Дональда Трампа – єдиний порятунок від китайської кабали, хоча це може бути й запізно і Китай з'їсть його "живцем". Це, звісно, не створить простір на схід від нас більш дружнім. Росія перетворюється з гравця на того, ким грають, а ми будемо частиною цієї гри, головне, щоб це була своя гра.