Про це вона розповіла під час Львівського медіафоруму, який триває з 30 травня до 1 червня.
Читайте також: Супрун пояснила, чи готова співпрацювати зі Зеленським
• Віруси в медіа
За її словами, є віруси, які заходять в медіапростір і знищують довіру до всіх медіа. Міністерство охорони здоров'я формує політику і намагається правильно передавати її до медіа, які вже після цього доставляють інформацію суспільству. Зрештою, через непрофесійність і спрямованість ЗМІ на сенсації українці отримують маніпуляції, фейки та напівправду про реформу медицини.
Уляна Супрун наголосила, що кандидати в президенти беруть суть медичної реформи також від медіа. І у висновку, це все може призвести до зупинки медреформи.
Також під час зустрічі реформаторка навела багато прикладів неправдивих і маніпулятивних заголовків про медреформу.
• Копнякова демократія
Виконувачка обов'язків нагадала про ефект так званої "копнякової демократії", коли суспільству необхідно стимулювати урядовців "патичком, а не морквою". Однак вона наголосила, що у випадку, коли вже запущено позитивну реформу, варто міняти тактику – треба не бити, а вже допомагати.
"Щось державне і хороше? Невже?" Медіа часто не говорять про загальний стан, не аналізують ситуацію глибоко, а орієнтуються на одиничні випадки і сенсації.
• Іноземні VS українські журналісти
Уляна Супрун навела приклад, що коли вона спілкується з іноземними журналістами, то вони вивчають тему і після цього ставлять запитання. Багато людей з-за кордону питають: як ви змогли зробити так багато за 1 рік. А от деякі журналісти в Україні поза камерою можуть дякувати, а в ефірі питають: "Чому медреформа є неуспішною?"
Українці заслуговують на правду. З великою силою приходить велика відповідальність,
– наголосила Уляна Супрун, звернувшись до журналістів.
"Вам також лікуватися в цій країні... У вас є велика сила", – додала реформаторка, наголосивши на необхідних змінах в роботі журналістів щодо висвітлення медреформи.
• Кожен пост у Фейсбук – експертиза
Також вона додала, що їх стратегією стали соціальні медіа (соцмережі), через які вони спілкуються з людьми. Супрун зауважила, що їхні пости в Фейсбук – це щоразу експертиза, яку пишуть з рекомендаціями лікарів, відкидаючи всі фейки та маніпуляції.
• Досвід в ефірах українських телеканалів
Також вона наголосила, що приходила в ефіри ЗМІ, однак працівники медіа запрошували в студію ще багато політиків, які просто не дозволяли висловити думку до кінця. Особливо зважаючи на те, що пояснити всю медреформу за декілька годин, в принципі, неможливо.
Я дуже принципова людина. Я не можу робити компроміси зі злом. Тому мені в політиці важко,
– підсумувала Уляна Супрун.
Відео: журналісти вітають Уляну Супрун на Львівському медіафорумі
Як змінилася система охорони здоров'я після приходу Уляни Супрун?Уляна Супрун почала виконувати обов'язки 1 серпня 2016 року.
За цей час вона зробила чимало: початок реформування медичної системи, реформи фінансування системи охорони здоров'я та розвиток системи громадського здоров'я.
Одні з головних досягнень:
- підтримка парламентом медичної реформи у жовтні 2017 року;
- запуск програми "Доступні ліки", на яку уряд виділив 500 мільйонів гривень;
- старт єдиної кампанії "Лікар для кожної сім’ї" у квітні 2018 року, в рамках якої українці обиратимуть собі лікарів і підписуватимуть із ними декларації.