Масова бійка вихідців з Вірменії та Азербайджану відбулася в Москві пізно ввечері 23 липня. Поліція вже порушила кілька кримінальних справ, повідомляє "РБК".

До теми Бої між Азербайджаном і Вірменією: чому миру ще скоро не буде?

Що відомо про бійки в Москві

  • За даними поліції в масовій бійці за участю представників вірменської та азербайджанської громад в Москві брали участь від 40 до 50 осіб. В деяких районах Москви та на дорогах лунали постріли.
  • Російські телеграм-канали повідомляли, що загалом в російській столиці відбулося декілька таких сутичок. В них могли взяти участь від 300 до 400 людей.
  • Російській владі довелося залучити ОМОН та Росгвардію. Попри запевнення влади, що силовики тримають ситуацію під контролем, в Москві періодично спалахують конфлікти в різних районах міста.
  • Представники обох громад звинувачують один одного в побитті та ескалації. Наразі складно встановити, хто саме розпочав побиття.

Реакція Вірменії

МЗС Вірменії звинуватило Азербайджан в організації нападів на вірмен за кордоном. Там заявили, що вірменські дипломати слідкуватимуть за ситуацією в інших країнах, не лише в Росії.

В мережі опублікували відео, як азербайджанці зупиняли автівки на вірменських номерах, витягували звідти людей і жорстоко їх били.

Дивіться відео сутичок вірмен з азербайджанцями у Москві:

Ще одне відео розгрому одного з ресторанів у Москві (ймовірно азербайджанського):

Чому азербайджанці та вірмени воюють між собою не лише на полі бою

  • Етнічний конфлікт між вірменами та азербайджанцями спалахнув ще до розпаду Радянського Союзу – у 1988 році. Все через територію Нагірного Карабаху, що контролюється невизнаною "Нагірнокарабаською Республікою". Це територія у складі Азербайджану, але на ній живуть переважно вірмени. У 1988 – 1994 роках тут були масштабні бойові дії, але після мирного договору в 1994 вони періодично відновлюються.
  • Останнім приводом для ескалації стали обстріли на спільному кордоні обох держав. Вони звинувачують одна одну в провокації нового загострення.
  • Всього протягом 32 років конфлікту жертвами стали понад 40 тисяч осіб. За останні 10 років кількість загиблих не перевищує 1 тисячі людей.
  • Вірменські та азербайджанські діаспори також час від часу влаштовують сутички між собою в інших державах.
  • Відзначимо, що Азербайджан має політичну та військову підтримку Туреччини, з якою в Баку історично склалися особливо дружні стосунки. Вірменію ж часто підтримує Росія.

Цікаво "Україна, не провокуй": у Вірменії облили борщем посольство України через заяву МЗС – відео