Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, під час повномасштабної війни в Україні були випадки, коли російські окупанти добровільно передавали Україні бойові броньовані машини чи танки.
До теми У Кирилівці в море упав гелікоптер з окупантами, – ЗМІ
Однак випадків з авіацією взагалі не було. Тут все дещо складніше.
Чи можливо провести таку спецоперацію
Як наголосив Світан, схожу операцію провести практично неможливо. Насамперед потрібно вийти на конкретного пілота. Однак надзвичайно сумнівно, що він може зрадити присязі.
Адже військові льотчики при наборі в службу проходять певні тестувань. Вони часто працюють з психологами, а ідеологічна робота з ними завжди є на високому рівні.
Світан прокоментував спробу перегнати російський літак в Україну: дивіться відео
Щоб льотчик зрадив присягу… Це один з тисячі може бути. Один з десятків тисяч. Останній раз таке пам'ятаю, коли МіГ-25 перегнали в Японію десь 50 років тому. Це завдання, яке практично неможливо виконати. Льотний склад завжди ідеологічно підкований у будь-якій країні світу,
– вважає Світан.
Він підкреслив, що льотчики переважно ніколи не зраджують присягу. Незалежно від того, які завдання вони виконують.
Що відомо про інцидент з російським літаком: коротко
- З квітня по липень 2022 року нібито військовий Сил спеціальних операцій, представники СБУ та Повітряних сил, цивільний айтівець спробували самовільно завербувати російського пілота, щоб той перегнав військовий літак в Україну.
- Вони були готові дати окупанту "квадрат", по якому можна було безпечно залетіти до України. Російському пілоту разом з його родиною пропонували гроші та нові документи.
- Операцію проводили без погодження з відповідними державними органами. Закінчилося все трагічно. В СБУ вже розслідують цей інцидент, який призвів до тяжких наслідків. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за двома статтями щодо державної зради та перевищення службових повноважень. Можливе покарання – довічне ув'язнення.