Про це у своєму відеоблозі "За великим рахунком" розповіла нардеп Тетяна Острікова.
Читайте також: Чи зможе Україна наздогнати Польщу: відповідь експертів Світового банку
Оскільки криза справді може відбутись, то варто почати відповідально ставитись до витрат, пояснила вона. Й запитала, чи справді українці готові переплачувати 50 чи 70% вартості товару за розстрочку, якщо в іншому банку кредит дешевший.
Острікова пригадала, що після кризи 2008 року експерти наввипередки давали поради, як вберегтись від тяжких наслідків. Серед основних порад: не брати кредити у валюті, не купувати валюту після стрибка, коли курс вже виріс, але купувати на мінімумі.
Не продавати нерухомість зразу після кризи, коли ціна низька. Але якщо підготувались та заощадили гроші, то криза – хороший час для покупки. Ну і звісно – накопичувати капітал, щоб пережити кризу, а може навіть і придбати щось за вигідною ціною,
– зазначила вона.
Й додала, що про фінансові загрози мала б думати держава. Очільниця МВФ Крістін Лагард ще у 2018 році закликала міністрів фінансів бути обережними і підготуватися до можливого настання кризи. Радила продумати політику і реформи, які будуть стимулювати зростання.
Петро Порошенко та Крістін Лагард
За словами нардепки, ніяких точок зростання чи стимулювання в бюджеті не передбачено. Навіть податок на виведений капітал, про який говорять три роки, не спромоглись запровадити.
"В рік подвійних виборів – не до світових криз. У нас всередині країни така турбулентність, що зовнішні загрози відходять на другий план. Для очільників країни головне зберегти владу. То ж як і завжди нам доведеться самим розв'язувати власні проблеми", – підсумувала Острікова.
Дивіться відео повного випуску відеоблогу Тетяни Острікової "За великим рахунком" за 11 березня 2019 року