Лукашенко підтвердив, що журналісти з Росії зайняли місце співробітників Белтелерадіокомпанії, які вийшли мітингувати на вулиці. Про це повідомляє держагентство БелТА.

Важливо Попри масові протести та страйки депутати Білорусі просять ЄС не втручатися

Очільник Білорусі зазначив, що у Росії працює приблизно 60 тисяч білоруських заробітчан. Він заявив, що питання із залученням російських журналістів виникло після того, як деякі співробітники телекомпанії "вискочили на вулиці й почали мітингувати".

Які виросли на телевізорі, і в основному яких я на руках носив. Вони виросли й раптом зрозуміли, що у них чогось не вистачає. Деякі вискочили: працювати не будемо! Не треба,
– поскаржився Лукашенко.

Він додав, що попросив 2 – 3 групи журналістів у Росії. "Братня" країна не відмовила і надала Лукашенку "6 або 9 осіб із самого просунутого телебачення". Лукашенко заявив, що ті працівники ЗМІ, які виходять на акції протесту, на роботу не повертаються.

Цікаво Приїдуть з України шахтарі: Лукашенко пригрозив робітникам "Білоруськалію", які страйкують

Також білоруський президент пояснив, що виникло питання у різниці оплати росіянам і білоруським працівникам. Річ у тім, що Білорусь не платить російським журналістам. Не виключено, що їх фінансує російська сторона.

Страйки у Білорусі: головне

  • Після оголошення результатів президентських виборів у Білорусі 9 серпня люди почали масово виходити на вулиці. Причиною цього є те, що білоруси не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • Страйкують найбільші заводи та підприємства Білорусі – БеЛАЗ, МАЗ та інші. Відзначимо, що великі підприємства складають левову частку прибутків для білоруської економіки.
  • ЄС обіцяє підтримати білорусів фінансово та накласти санкції на відповідальних за фальсифікації й насильство. Європейська комісія виділить 53 мільйонів євро для підтримки білорусів.