Насправді завод є об'єктом цивільної інфраструктури. Там виготовляли та ремонтували лише вантажні вагони, які використовували для перевезення невійськових вантажів. Журналісти 24 каналу побували на місці події.

До теми Росія знову бреше: в Укрзалізниці розповіли про цілі та наслідки ракетних ударів по Києву

Ці вагони використовували для евакуації людей та експорту української продукції, зокрема зерна. Внаслідок удару знищили механічний та деревообробний цехи, кузню, водовід. Частину приміщень вже не зможуть відновити.


Зруйнований ДВРЗ / Фото Євгенії Мазур, 24 канал

Поруч не було військових об'єктів

У завод влучили 4 ворожі ракети, ще одна впала в лісах поруч. На підприємстві наголосили, що ніяких військових об'єктів тут немає.


Розбиті приміщення заводу / Фото Євгенії Мазур, 24 канал

Ба більше, це густонаселений район. Поруч розташоване бомбосховище, де ховались цивільні. Зараз на місці ще працюють сапери.

Зруйнований завод УЗ в Києві / Фото Євгенії Мазур, 24 канал:

Брехня російської пропаганди

Голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін спростував брехню російських пропагандистів, яка з'явилась одразу після обстрілів. Укрзалізниця ще не робила жодних заяв про пошкодження, а от міноборони російських окупантів вже наговорили, мовляв, на території заводу нібито були танки Т-72 та інша бронетехніка.

Що відомо про обстріли Києва

  • Вранці 5 червня росіяни атакували Київ. Ракети випустили з Каспійського моря. Ймовірно, з літаків Ту-95.
  • Прилетіло у Дарницький та Дніпровський райони столиці. Одну ракету збили сили ППО над Обухівським районом Київщини. Звуки вибухів чули і в Броварській ОТГ.
  • У МВС заявляли, що, крім заводу, було влучання у військовий об'єкт.
  • До речі, ракета, яку росіяни спрямували на Київ, пролетіла критично низько над Південноукраїнською АЕС. В Енергоатомі забили на сполох.

Детальніше – Лещенко розповів більше про ракетні удари по Києву: