Foxconn під слідством

Foxconn – тайванська компанія, яка має заводи в різних країнах світу, в тому числі й у Китаї. Роками до неї не виникало питань, але щойно її засновник Террі Гоу заявив про наміри балотуватись на пост президента Тайваню, у Пекіна відразу ж спалахнуло. Перевірку вже провели на чотирьох заводах компанії в провінціях Гуандун, Цзянсу, Хенань і Хубей.

Дивіться також Від кого не чекали: стало відомо, хто допомагає Huawei будувати заводи з виробництва чипів

Сама компанія вельми стримано коментує розслідування, заявляючи, що співпрацюватиме з владою: "Дотримання законів і правил є основним принципом групи в усьому світі. Ми будемо активно співпрацювати з відповідними органами влади", – йдеться в заяві для видання Financial Times.

Причини розслідування та інші деталі жодна зі сторін не розкриває. Проте, як зазначає джерело, перевірками займаються два різні типи органів: податкові та природоохоронні. Останні нібито перевіряли щось пов'язане із землекористуванням.

Террі Гоу став кандидатом у президенти, заявивши, що має намір принести "50 років миру в Тайванську протоку". Його передвиборча програма заявляє, що Гоу хоче закласти "найглибшу основу для взаємної довіри" по обидва її боки. Водночас він пообіцяв, що "не піддасться на погрози Китаю", якщо влада чинитиме тиск на бізнес, і запевнив, що не має особистих активів у країні, і що не отримує вказівок від влади КНР.

Китай завжди вітав підприємства, що фінансуються з Тайваню, закликав інвестувати в материк і захищав їхні законні інтереси. В останні роки державні відомства Китаю надавали різноманітні преференції тайванським підприємствам. Foxconn, як провідна і найбільша компанії з острова досягла значних прибутків і розширила свою присутність на материку, запустивши навіть кілька дочірніх підприємств. Сьогодні компанія збирає пристрої для Apple (Mac, iPod і iPhone), материнські плати для Intel, комп'ютери Dell і Hewlett-Packard, консолі PlayStation для Sony, Xbox для Microsoft, а також ґаджети Xiaomi, BlackBerry, Google, Huawei, Toshiba, Motorola, Nokia, Amazon та низки інших.

Останніми роками компанія також побудувала кілька нових заводів у В'єтнамі на фоні зусиль деяких компаній з мінімізації виробництва на території Китаю.