Ця обсерваторія стежить за космічними променями і гамма-променями, щоб виявити гігантську бульбашку гамма-випромінювання в зореутворюючому регіоні Cygnus OB2, що знаходиться на відстані близько 4700 світлових років від Землі.

Читайте на сайті Як висадка на Місяць першого приватного лендера перетворилася на катастрофу

Гамма-бульбашка містила багато фотонів з енергією понад 1 ПеВ (петелектронвольт, 10^15 еВ), з піком у 2,5 ПеВ. Це свідчило про те, що всередині структури існував природний прискорювач частинок, який надавав їм величезну енергію. Потужності цього прискорювача було достатньо, щоб розігнати частинки до 20 ПеВ і викинути їх за межі бульбашки.

Найбільш вірогідним джерелом прискорення частинок, на думку вчених, є молоді та гарячі зорі типу O і B в центрі Cygnus OB2. Інтенсивність гамма-випромінювання цих зірок настільки висока, що воно вибиває протони з навколишнього міжзоряного газу, тим самим прискорюючи їх.

Чому це важливе відкриття

Спостереження китайської команди вперше пов'язує космічні промені з такою високою енергією з астрофізичним об'єктом або явищем у нашій галактиці. Вважається, що походження космічних променів з енергією нижче 1 ПеВ відбувається зсередини галактики, тоді як промені з енергією вище 10 ПеВ мають невідоме походження.

Дивіться також Японський місячний модуль SLIM пережив сувору місячну ніч всупереч очікуванням науковців

Обсерваторія LHAASO продовжить спостереження за цим та іншими зореутворюючими регіонами, щоб отримати більше інформації про спостережувані процеси.