Попередні експерименти з використанням місячних зразків, доставлених на Землю, показали, що рослини можуть проростати в такому ґрунті. Але через брак сполук азоту в реголіті, він стає щільним під час намокання, що ускладнює вкорінення й подальший ріст рослин.

Цікаво Американський стартап збудує дата-центр на Місяці

Що пропонують учені

Цього разу вчені задіяли методи гідропонного землеробства, щоб вирощувати рослини в багатій поживними речовинами воді, а не в ґрунті, шляхом вилучення необхідних мінералів із реголіту.

Теоретично процес вирощування рослин на Місяці може виглядати так: реголіт пропускатимуть через спеціальний пристрій-сортувальник для вилучення та обробки цінних мінеральних поживних речовин, які потім розчинятимуться у воді та подаватимуться в гідропонну теплицю.

Дослідникам успішно вдалося відокремити корисні мінерали поживних речовин у реголіті від шкідливих – у цьому суть новизни проєкту. Команда Solsys Mining упевнена, що це досягнення дає надію на підтримку довгострокової присутності людини на Місяці.

  • Нагадаємо, зараз триває програма "Артеміда" – ініціатива NASA, покликана повернути людину на Місяць.
  • Агенство хоче не просто здійснити політ, а заснувати на супутнику повноцінну колонію, яка зможе прихистити команду вчених.
  • Перший етап — це льотні випробування ракети SLS і космічного корабля "Оріон" без екіпажу, які пройшли у 2022 році.
  • Другий етап, Artemis II, буде пілотованою місією, яка здійснить політ на орбіту Місяця, але не здійснить посадку на його поверхню.
  • Нарешті, третій етап, Artemis III, висадить астронавтів на поверхню Місяця.