Про це 24 каналу розповів співзасновник Українського центру громадського здоров'я Павло Ковтонюк. Він також зазначив, що цьогоріч головна надзвичайна ситуація – війна Росії проти України і ми сподівались на якесь серйозне рішення, яке могло б свідчити про адекватну реакцію на те, що Росія робить із нашою медичною системою.
Читайте також Унікальна ситуація, – Ковтонюк сказав, чому ВООЗ не забирає у Росії право голосу
А робить вона безперецедентні речі, ВООЗ створили у 1948 році і відтоді до сьогодні ще не було такого, щоб одна країна-член ВООЗ вторглась у іншу і за 3 місяці обстріляла більше ніж 160 лікарень, зазначає Ковтонюк.
Україна розраховувала на такі заходи від ВООЗ, аби Росія та подальші агресори зрозуміли, що це неприйнятно. Але, на жаль, цього не сталося, а натомість прийшло велике розчарування,
– повідомляє Павло Ковтонюк.
Вимоги України до ВООЗ
"У статуті ВООЗ передбачена одна стаття, яка говорить про можливі санкції щодо агресора. В ній йдеться про те, що до такої країни може бути застосоване позбавлення голосу, а також ішний привілеїв, які пов'язані із членством у ВООЗ", – пояснює експерт.
Україна хотіла, аби із виконавчого комітету ВООЗ був виключений міністр охорони здоров'я Росії та Білорусі. Це важливо тому, що такий комітет і формує порядок денний для асамблеї, фактично – діяльність ВООЗ на рік,
– каже співзасновник Українського центру громадського здоров'я.
Що отримали натомість
Відповідно, ми вимагали виконання цієї 7 статті – відчуження права голосу у агресорів та виключення їх із комітету, каже Ковтонюк. Як він пояснює, не відбулось нічого із переліченого вище, більше того, текст резолюції надзвичайно кволий, навіть є таким, що запрошує агресора сьогодні і майбутніх до безкарних злочинів.
Як ВООЗ ставиться до війни Росії проти України
- Після розв'язання Росією повномасштабної війни, ВООЗ довгий час уникала публічного визнання вторгнення та проведення активних бойових дій в Україні, демонструючи стриману позицію.
- Зараз організація фіксує факт війни на території України та масштабних руйнувань медичної інфраструктури.
- У травні в Україну з робочим візитом прибув генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус. Він підтвердив 200 нападів на систему охорони здоров'я в Україні з початку війни та закликав Росію "надати найнеобхідніші ліки – мир"
- ВООЗ зараз у дуже некомфортній ситуації. Адже це саме те об'єднання, яке звикло не "виказувати чітку позицію". Тому і відверто намагається всидіти на "двох стільцях" – адже не всі члени асамблеї мають чітку позицію щодо війни, яку розв'язала Росія проти України.
Детально про резолюцію ВООЗ та чому вона жалюгідна: дивіться відео