Автори програми ще кажуть: вона стане не лише "ковтком повітря" для тих, хто зневірився у власних силах, а й спонукає наважитися на зміни.
Читайте також: Коли у тебе немає умов, це дає тобі можливість їх створювати, – інтерв'ю з Олександром Богачуком
Персонажі програми різні: від дизайнерів одягу та митців, до власників бізнесу, вчителів та медиків. Сайт 24 вирішив розпитати в команди "Теорії великого виклику" про те, чому зародилась ідея проекту, яких героїв вони зазвичай обирають для програм та куди в пошуках неймовірних історій поїдуть найближчим часом.
Ведуча "Теорія великого виклику" Мар'яна Романяк з героїнею передачі
"Над однією лише назвою ми думали майже місяць"
Авторка та ведуча "Теорії великого виклику" Мар’яна Романяк розповідає, що концепцію програми, яка мала б позитивний посил для аудиторії, вона виношувала давно. А коли чотири місяці тому опинилась в колі однодумців, то зрозуміла: настав час втілити таку ідею в життя.
Як на мене, зараз телебаченню бракує подібних програм. Сьогодні звідусіль лунають, здебільшого, негативні новини про військові дії на Сході, корупцію, зраду. А "Теорія великого виклику" покаже тих, хто готовий змінювати себе та, якби це не звучало глобально, світ. Ми віримо, що проект знайде свого глядача,
– переконана вона.
Місія програми передбачала відповідну назву. Над нею команда думала майже місяць, взявши за основу слово "виклик". "Її не було у нас навіть тоді, коли ми почали знімати першого героя. Їхали до нього й думали: "А що буде, коли він спитає, звідки ми і як називаємося?". Після довгих роздумів вона якось сама спала нам на думку й сподобалася. Ми тільки хвилювалися, щоби не була задовга", – згадує редакторка проекту Вікторія Іваскевич.
За лаштунками передачі
"Поки що більшість героїв – чоловіки, жінки ж є їхніми музами"
Для підготовки семи програм «Теорії великого виклику» (у планах першого сезону – 15), за якими глядач спостерігатиме протягом двох місяців, команді знадобилося майже півроку. Героїв для проекту шукали різними способами: і дописи в соцмережах, і запити, на зразок "Топ-100 українців, якими пишається світ" та інше.
Першого героя запропонувала я. Це чемпіон світу з брейк-дансу Олександр Богачук (Bboy Drud). Родом він із Новояворівська, що на Львівщині. В підлітковому віці хлопець брав участь у районних танцювальних батлах. Крок за кроком і він опинився у списку переможців чемпіонату світу з брейк-дансу World BBoy Classic! Коли я це почула, то були враження, наче мені дали "Оскара" за режисуру,
– сміється Христина Браславська, режисерка проекту.
"Проте є одне але: поки що більшість наших персонажів – це чоловіки", – додає вона.
Запис передачі відбувається в найнесподіваніших місцях
"Проте за кожним із них стоїть жінка: дружина, кохана дівчина, подруга, які на щось надихнули, підштовхнули, в чомусь підтримали", – додає редакторка "Теорії великого виклику" Вікторія Іваськевич.
"Коли ти бачиш, наскільки мегакруті герої, такою хочеш зробити і програму про них"
Поспішаємо розвіяти міф про те, що одну програму "Теорії великого виклику" знімають за тиждень. Цьому передують командні обговорення та вибір героя, попередні інтерв’ю, під час яких автори проекту краще його пізнають, попереджають про особливості знімального процесу, опісля беруться за сценарний алгоритм і так зване покрокове кіно: що й за чим повинно бути. "Здебільшого, наші герої – це люди графіків і дедлайнів, буває важко вклинитися поміж їхній робочий ритм. Пригадую, як із музичного фестивалю в Ґраці (Австрія) повернулася диригентка Оксана Линів. Вона мала лише дві години для перебування у Львові і за цей час ми повинні були її відзняти. З іншими героями спілкувалися за день до їхнього модного показу в Парижі", – розповідає режисерка Христина Браславська.
Команда, якою "Теорія великого виклику" приїжджає до героїв, охоплює авторку проекту й ведучу, сценариста, режисера, звукорежисера, декількох операторів, монтажера та дизайнера.
Тішить, коли ми навідуємося до наших персонажів, а всі вони вигукують: "Як вас багато, як усе професійно!". Насправді, кожен з них має свою місію, є частиною цього великого механізму,
– зазначає авторка Мар'яна Романяк.
"До підготовки кожної програми в ефір ми підходимо з ідеалізмом. Наприклад, переглянули вперше готову – начебто все добре, минув тиждень, довелося то там переставити кадр, то деінде змінити титр. І от таке скрупульозне ставлення до роботи – це, мабуть, від героїв. Адже, коли ти сідаєш і монтуєш, неможливо переглядати кадри з героями без захоплення. Хочеться програму про їхні неймовірні історії зробити такою ж", – каже монтажер "Теорії великого виклику" Михайло Босяк.
"Теорія великого виклику"
Щодо географії проекту, то за пошуком неймовірних історій її автори хочуть об’їздити всю Україну.
"Ми вже були у Львові, Києві, Івано-Франківську. Найближче, куди поїдемо, – Чернівці. Там будемо розмовляти з найкращим вчителем України Паулем Пшеничкою. Взагалі, головна умова того, щоби людину показали – це життєва історія, здатна вмотивувати інших на втілення чогось неймовірного", – переконана команда телепроекту "Теорія великого виклику".
Детальнішу інформацію про програму "Теорія великого виклику" глядачі можуть дізнатися на сторінках у Facebook та Instagram. Туди ж можна надсилати питання, побажання та пропозиції.
Перша програма "Теорія великого виклику" з Олександром Богачуком