У Києві відбулася акція у пам'ять азовців, які загинули в Оленівці. Люди вимагали повернути полонених і тіла загиблих.

Дивіться також Жоден, хто давав гарантії бійцям під час виходу з "Азовсталі", не виконав обіцянок, – "Редіс"

Президент відзначив дві бригади на Сході

Сьогодні перш за все варто відзначити дві наші бойові бригади: 25 окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду, що воює на Покровському напрямку, та 95 окрему десантно-штурмову бригаду, яка воює на Торецькому напрямку. Обидві наші бригади за цей тиждень і за багато інших тижнів цієї війни проявили себе надзвичайно сильно, надзвичайно результативно. Воїни, я дякую вам за вашу стійкість і за вміння знищувати окупанта саме так, як потрібно для збереження України,
– сказав Зеленський.

Він подякував усім, хто на різних ділянках фронту однаково повністю виконує бойові завдання, захищає позиції та допомагає побратимам на позиціях поруч.

"Украй складно на донецьких напрямках, і саме на Покровському протягом цих тижнів найбільша кількість російських штурмів – найбільш жорсткі ворожі атаки. Саме там. Кожен, хто зупиняє ці російські удари та знищує цей російський ударний потенціал, виконує одну з найважливіших місій у цій війні", – підкреслив президент.

Ефективні удари ГУР і розмова з Сирським

Також він відзначив 9 департамент ГУР, який "забезпечує українську далекобійність". Їхні результати справді вражають, адже бійці влучили в ціль на дистанції майже 1800 кілометрів від кордону України.

Гарант говорив із Головкомом Сирським "щодо наших дій і зараз, і на найближчу перспективу". Він запевнив: Україна має силу, щоб досягати своїх цілей.

Зеленський про теракт в Оленівці

Сьогодні в Україні згадуємо про наших людей, які були вбиті російськими нелюдами в Оленівці. Один із найстрашніших російських злочинів цієї війни. Росія повинна за це відповідати. І буде. І немає такого варіанту розвитку подій, за якого вбивці залишаться безкарними,
– висловився лідер держави.

Далекобійна атака ГУР: що відомо



Дрони ГУР 27 липня атакували НПЗ у Росії, а також три військові аеродроми. Відомо, що пошкоджено надзвуковий бомбардувальник – імовірно, Ту-22М3.

На аеродромі "Дягілєво" в Рязанській області дислокується 43-й центр бойового застосування і перенавчання ворожого льотного складу. Тут базуються літаки Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-134УБЛ та Іл-78, а ще авіаційний ремонтний завод.

На летовищі в місті Енгельс Саратовської області розміщена стратегічна авіація ворога. Як і на аеродромі "Оленья" в Мурманській області, який розташований від українського кордону на відстані близько 1800 кілометрів.