На Новоборовицькому спиртовому заводі, що на Чернігівщині, з 1 листопада звільняють 8 охоронців. Колектив заводу вийшов на мирну акцію протесту.

На Новоборовицькому спиртовому заводі негаразди почалися у липні цього року, тільки-но тимчасово виконуючим обов’язки директора державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" став Олег Дрожжин.

На сільське підприємство, де працює сто чоловік, одне за одним посипалися розпорядження "зверху" – спочатку столичне керівництво без жодних пояснень наказало призупинити на заводі виробництво спирту і більше не брати замовлень, а в серпні колектив отримав ще одну жахливу звістку – за два місяці вісім охоронців мають звільнити з роботи. Людей змусили написали заяви на звільнення. Нині працювати їм залишилося менше тижня.

"У серпні мене попередили, що через два місяці звільняють з роботи. Нам пояснили, що будуть інші охоронці тут. Можливо, з "Укрспирту" когось пришлють", – розповідає Олена Шумська, яка працює на спиртзаводі охоронцем.

Всіма оцими процесами керує "Укрспирт". Керує не професійно. Ми не хочемо мати таких керівників, які зупиняють заводи, звільняють людей і не дають працювати,
– каже голова Профкому Новоборовицького спиртзаводу Віктор Породько.

У вівторок ввечері, 24 жовтня, на підприємство приїхали двоє чоловіків – Тарас Диндерис та Олег Тищенко (колишні міліціонери – авт.). Представилися працівниками служби охорони ДП "Укрспирт". Приїхали, щоб проводити атестацію робітників Новоборовицького спиртзаводу. Перед цим вони вже побули на Городнянщині у Тупичеві. Хотіли і там атестувати охоронців Ковальовського заводу, проте колектив їх прогнав, організувавши акцію протесту. У Нових Боровичах працівники підприємства теж вийшли на вулицю. Ті поїхали.

Горе-ревізорів тут чекали і на наступний день, у середу. Під стінами спиртзаводу поки що з мирною акцією люди стояли цілий день, у руках тримали гнівні плакати з вимогами: просили повернути їм звільнених охоронців, запустити знову виробництво і прозоро розподіляти замовлення.

Завдяки оцим людям я залишився без роботи, і нині мені нічим годувати мою родину. Без роботи залишається сто працівників нашого заводу. Ми їм вдячні за наше "світле майбутнє",
– жаліється працівник спиртзаводу Руслан Ткаченко.

Колектив спиртзаводу захищатиме своє підприємство до останнього. Люди пообіцяли чергувати тут щодня. Це на випадок, якщо атестаційна комісія з "Укрспирту" приїде знову. Сумний досвід подібних перевірок і атестацій у Підгайчиках, що на Івано-Франківщині, показав, що це не просто перевірки, а це ніщо інше, як цільові акції щодо окремих підприємств. Там теж спочатку організували атестацію нібито для "галочки", а потім звільнили людей.

Якщо очільники "Укрспирту" не змінять своєї позиції, не перестануть вибірково нищити підприємства, трудові колективи збираються мітингувати у столиці.