Як повідомив речник української делегації Олексій Арестович, Кравчук почав засідання з обговорення питання режиму тиші на Донбасі.
Важливо ЗСУ готові до адекватної відповіді, – Хомчак відзвітував у Раді про загострення на Донбасі
Кравчук запропонував повернутися до повного і всеосяжного припинення вогню з 1 квітня. Арестович уточнив, що пропозицію поки розглядають на засіданні ТКГ на рівні голів делегацій.
Зауважимо, що режим припинення вогню на Донбасі діє з 27 липня 2020 року. Однак російські окупанти регулярно його порушують, обстрілюючи наші позиції. З початку 2021 року ситуація в районі ООС істотно погіршилася. Після відносного затишшя на Донбасі знову активізувалися російські найманці й снайпери.
Загострення на Донбасі: головне
- 26 березня у районі Шумів сталася трагедія. Проросійські бойовики кілька годин обстрілювали позиції наших захисників.
- Внаслідок цього 4 наших захисників загинули, ще 2 – отримали поранення. Українська сторона не відразу змогла евакуювати поранених бійців та забрати тіла загиблих героїв. Але після тривалих перемовин за участю ОБСЄ це таки вдалося зробити.
- Володимир Зеленський оголосив, що проведе розмови з усіма лідерами нормандської четвірки. Щоправда, президент Росії Володимир Путін не планує розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Згодом стало відомо, що Путін, Меркель і Макрон без Зеленського обговорили Донбас. Очільник Кремля під час розмови переконував, що Росія не є стороною конфлікту.
Зауважимо, що Україна направить до національних урядів і парламентів іноземних держав заяву про російську агресію. У "Слузі народу" вважають її найжорсткішою за 7 років.